Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhadný “troll” zachycený na kameru

Tento příběh byl odeslán na stránky Fredem Anderssonem z Marsty ve Švédsku.

V neděli 28. února jsme s manželem byli pár hodin na procházce v roce 2021 tady ve švédské Marste, předměstí severně od Stockholmu. Oblast, ve které žijeme, je plná starověkých staveb: hrobové mohyly z doby železné a bronzové, staré vikingské pevnosti, runové kameny a mnoho dalších věcí. Tento den jsme se rozhodli jít k tomu, co zbylo ze starobylé pevnosti, na kopci hluboko v lese za hradem Steninge.

Můj manžel je fotograf. Poté, co si prohlédl opuštěný starý dům poblíž silnice, mě požádal, abych zapózoval uprostřed silnice, což jsem udělala. Později, po nahrání na Twitter, se mě jeden z komentujících zeptal, co stojí u silnice nedaleko ode mě, a k mému překvapení jsem našla (podle mého názoru) trollovité stvoření, splynulé s přírodou – téměř průhledné.

Jo, jsem si vědomá pareidolie a to by mohlo být ono. Je to vlastně velmi podobné trollům umělce Johna Bauera, ale také jako hrbící se bigfoot. Možná moje oči chtějí vidět to, co chtějí vidět, ale i když je to jen (nádherný) případ pareidolie, je to také docela strašidelné a organické. Bez ohledu na to, co to je, považuji to za docela magické.

Cestou domů jsme také spatřili podivný úkaz na obloze, jasnou lesklou skvrnu mraku (nebo něco jiného) se stopami spirálovitého pohybu kolem ní.

Zábavná a pohodová procházka, nejen pro “Steninge Troll” (jak tomu říkám), ale také proto, že jaro konečně přichází – a pokud je to něco, co my Švédové máme rádi, je hodně slunce a tepla.

Fotografie jsou v mém středním textu a můžete je vidět zde:
https://fred-andersson.medium.com/mysterious-troll-captured-on-photo-daad9634b340

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Unexplained Mysteries, Fred-andersson.medium.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ronile