Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Zajímavosti ze světa filmu: Víte, kdo skutečně kreslil legendární obrázek Kate Winslet v Titanicu? Budete překvapeni

Filmové prostředí je fascinující, minimálně pro toho, kdo tam nepracuje, ale má občas možnost nahlédnout pod pokličku. I proto jsou oblíbené záběry tzv. za scénou, které ukazují, jak se točilo konkrétní dílo. Filmoví fanoušci se rádi seznámí s tím, jak jednotlivé scény vznikaly. Někdy je to velmi zajímavé, co všechno musí trikoví mistři vymyslet, aby záběr byl dokonalý.

Počátky filmového průmyslu nejsou v Kalifornii

Kdo by neznal Hollywood? Alespoň podle názvu? Známé filmové ateliéry a centrum filmového průmyslu se nachází v Kalifornii. Víte, že ale počátky tohoto průmyslu začaly na úplně opačné straně pevniny, a to v New Jersey ve městech Fort Lee a Bayonne. Vznikly zde totiž společnosti Universal, Fox i Paramount.

Jak Leonardo DiCaprio nekreslil ve filmu Titanic

Možná si pamatujete scénu z Cameronova filmu Titanic, v níž Leonardo DiCaprio kreslil Kate Winslet. Ve skutečnosti to ale nebyl on, kdo Rose portrétoval, ale právě režisér James Cameron, jinak hodně nadaný kreslíř. Protože oba pánové při kreslení používají jinou ruku, musel střihač s postprodukcí záběr zrcadlově sestříhat.

Jak by se vám líbil plešatý James Bond?

Když natáčel Sean Connery roli superšpióna Jamese Bonda, musel nosit příčesek, který mu umně na hlavu přidělali v maskérně. Herec totiž od svých 17 let začal ztrácet vlasy a na hlavě se mu tvořila pleška. Což o to, i s ní byl kus chlapa, o kterého by se dámské publikum porvalo, ale James Bonda asi plešatého nikdo z diváků vidět nechce.

Živé veverky jako herečky

Filmování se živými zvířaty je vždy obtížné. Někdy se to proto řeší pomocí triků. Nikoliv však ve filmu Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005. Zde si zahrálo 40 opravdových veverek, které vycvičil profesionální trenér. Trvalo mu to dlouhých 19 týdnů, aby se naučily sedět na stoličkách, otevírat ořechy nebo sedě na dopravním pásu.

Který trikový film je váš nejoblíbenější?

Autor: Martina R., redakce, zdroj: instyle.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/ABC es