Ignatius Donnelly se narodil 3. listopadu 1831. Byl vyškolen v právnické kanceláři a zapojil se do pozemkového boomu v roce 1850 a v roce 1857 se přestěhoval do Minnesoty. S blížící se občanskou válkou se stal republikánem proti otroctví a v roce 1860 se stal guvernérem. O tři roky později byl zvolen do Kongresu USA, kde působil v letech 1863 až 1869. V roce 1873 stál v čele formování Antimonopolní strany. S vlivem Ignatiuse Donnellyho se minnesotská Antimonopolní strana sloučila s hnutím greenback.
Ignatius Donnelly byl třikrát zvolen do státního senátu. V roce 1878 byl nominován do Kongresu USA jak svou vlastní stranou, tak demokraty, ale těsně prohrál s majitelem minneapoliské továrny Williamem D. Washburnem. Ignatius Donnelly se obrátil od politiky k psaní a přednáškám a v roce 1882 vydal knihu Atlantis: The Antediluvian World. Mnohé z jeho teorií jsou zdrojem mnoha moderních konceptů o Atlantidě, včetně těchto: civilizace a technologie přesahující její dobu, původ všech současných ras a civilizací a občanská válka mezi dobrem a zlem. Mnoho z Donnellyho spisů, zejména s ohledem na Atlantidu jako vysvětlení podobností mezi starověkými civilizacemi Starého a Nového světa.
Záměry autora v knihe Atlantis:
Donnelly diskutuje mnoho aspektů jím navrhované teorie v extrémních detailech. Obsahuje mnoho ilustrací i grafů s jazykovými podobnostmi. Ve své knize uvádí, že se snaží dokázat třináct odlišných hypotéz:
V roce 1883 následovalRagnarok. Tyto dvě knihy vynesly Ignatiu Donnellymu jméno “Mudrc z Niningeru”. Ignatius Donnelly tvrdil, že Francis Bacon napsal hry Shakespeara.
Román Ignáce DonnellyhoCaesarův sloup (1891) předpověděl rozhlas, televizi a jedovatý plyn. Vykresluje Spojené státy v roce 1988 ovládané bezohlednou finanční oligarchií a obývané bídnou dělnickou třídou. To zlepšilo Donnellyho pověst u Populistické strany, která zastupovala nespokojené farmáře na Západě a kterou pomáhal založit v roce 1892. V době své smrti byl kandidátem na viceprezidenta odštěpené strany Middle Road Populists. Ignatius Donnelly zemřel 1. ledna 1901.
zdroj: Wikipedia, TheAtlantisProject.org, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Nicholas Roerich – Internethional Centre of the Roerichs