Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Rostliny dobré pro SRDCE: Můžete si je vypěstovat sami

Péče o zahradu má mnoho výhod, jednou z nich je pěstování léčivých rostlin. Jak píše web izáhradkár.sk, mnohé z nich jsou dobré i pro srdce.

Medovka

Bylina s hořkou chutí a zároveň příjemnou citrusovou vůní má především blahodárné účinky na nervový systém. Má uklidňující účinky na organismus, zlepšuje náladu a zajišťuje dobrý spánek. Pomáhá při stresovém napětí, odstraňuje bušení srdce a snižuje krevní tlak.

Hloh obyčejný

Má příznivý vliv na srdce, upravuje jeho rytmus, snižuje krevní tlak a má také uklidňující účinky. Zlepšuje zásobování srdce kyslíkem a snižuje odpor koronárních tepen. Hloh jednoduše podporuje srdce ve všech směrech. Zklidňuje také psychiku a pomáhá zvládat nespavost, úzkost a podrážděnost. Šálek čaje můžete pít dlouho. Dobře však uděláte, když si současně zkontrolujete krevní tlak. Čaj si můžete připravit z jedné čajové lžičky sušených a drcených květů a listů. Zalijte tři sta mililitrů vroucí vody a užívejte dvakrát denně.

Medvědí česnek

Patří mezi oblíbené jarní byliny s antibiotickými, fungicidními a detoxikačními účinky. Kromě toho má pozitivní vliv na srdce a oběhový systém. Snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a zároveň uvolňuje, čistí krev a snižuje napětí v cévách, což vede k poklesu krevního tlaku.

Jarní prvosenka

Je nejen symbolem jara, ale také bylinou s uklidňujícími účinky, která se často používá jako přísada do čajů proti stresu, migréně a nespavosti. Je také velkým pomocníkem při kardiovaskulárních onemocněních a jako prevence proti vzniku mrtvice. Samotnou prvosenku však neužívejte ve velkém množství, protože může způsobit nevolnost a zvracení. Sáhněte raději po osvědčených čajových směsích, které ho obsahují.

zdroj: izahradkar.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ralphs_Fotos