Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Zlomil se klíč v zámku? Není třeba volat zámečníka! Pomocí těchto jednoduchých triků ho můžete snadno odstranit

Určitě vás jako první napadne zavolat zámečníka, ale to obvykle stojí nejen peníze, ale i čas. Pokud máte po ruce několik nástrojů, můžete si jeden vybrat sami.

Jak to tedy udělat?

Postup je jednoduchý. Na část klíče, která vám zůstala v ruce – v místě zlomu – naneste tenkou vrstvu silného lepidla. Obvykle stačí vteřinové lepidlo, ale můžete zkusit i silnější montážní lepidla, důležité je nedat na klíč příliš mnoho lepidla, jinak byste mohli zalepit klíčovou dírku i s ulomeným klíčem. Klíč s naneseným lepidlem přiložte ke zbytku zlomeného klíče v klíčové dírce a dobře přitlačte.

Nechte několik minut ztuhnout. Po zaschnutí lepidla půjde klíč snadno vytáhnout. Nalepený klíč už samozřejmě nikdy nepoužívejte. Podobně funguje i silné horké lepidlo. V takovém případě je třeba zámek omotat lepicí páskou a ponechat volnou pouze drážku klíčové dírky. Naneste na něj horké lepidlo a nechte ho vychladnout. Pak za lepicí tyčinku jemně zatáhněte a klíč by se měl uvolnit.

Magnet

Pokud máte doma velký a silný magnet, můžete vyzkoušet i ten. Funguje to zejména v případě, že zbytek klíče není deformovaný a klíč je lehký. Stačí přiložit magnet k otvoru pro klíč a klíč se může uvolnit.

Mazivo, kleště a kancelářská sponka

Většina z nás nemá zkušenosti s otevíráním dveří pomocí cvočků nebo sponek, ale v tomto případě může být sponka dobrým pomocníkem. Nejprve nastříkejte do otvoru klíčové dírky mazivo nebo olej. Pokud alespoň kousek klíče vyčnívá, můžete ho snadno odstranit jemnými kleštěmi. Pokud nevyčnívá, zkuste do klíčové dírky vložit špičku jehlových kleští a zkuste zlomený klíč uchopit a vytáhnout.

Selhala? V takovém případě je klíč pravděpodobně hlouběji v klíčové dírce. Pomůže vám sponka na papír nebo sponka na pero. Vypíchněte ohnutou část kromě té, za kterou ji budete držet. Vložte narovnanou část kancelářské sponky do horní části klíčové dírky nad zlomeným klíčem. Když se vám ji podaří zasunout dostatečně hluboko do zámku, ohne se směrem dolů a zachytí zadní část zlomeného klíče. Pak stačí vytáhnout sponku a klíč a zámek je volný!

zdroj: mojdom.sk, 5minutecrafts.site, art-of-lockpicking.com, Titulní obrázek: Pixabay/Katya_10

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *