Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Známý prodejce aut má problémy: prodejce osobních vozů dostal pokutu přes 16 milionů! Takto chtěli okrást zákazníky

Prodejce ojetých automobilů AAA Auto dostal v Polsku od Úřadu pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů (UOKiK) pokutu ve výši více než 72 milionů zlotých (16,5 milionu eur) za způsob, jakým komunikoval ceny, informoval dnes server Business Insider. AAA Auto sídlí v České republice, odkud společnost expandovala do dalších zemí středoevropského regionu. Skupina Aures Holdings, do níž AAA patří, uvedla, že se závěry úřadu zásadně nesouhlasí a proti pokutě se odvolá.

Společnost AAA Auto je jedním z lídrů na polském trhu. Antimonopolní úřad uvedl, že v poslední době obdržel řadu stížností na nesrovnalosti v prodejní politice společnosti a na nesrovnalosti ve smlouvách se zákazníky. “Zákazníci, kteří měli zájem o koupi vozidla a podívali se na nabídku na internetových stránkách společnosti Autocentrum nebo Otomoto, byli ponecháni v domnění, že uvedená částka určuje cenu samotného vozidla. Společnost je však neinformovala o tom, že cena v inzerátu se skládá z ceny vozidla a doplňkového produktu – pojištění Carlife Garance,” odůvodnil své rozhodnutí úřad.

Podle polského antimonopolního úřadu by spotřebitelé měli být již při čtení nabídky řádně informováni o konečné ceně vozidla a o tom, z čeho se skládá. Při podpisu smlouvy pak nesmí být překvapeni dodatečnými poplatky a nuceni k nákupu dalších produktů nebo služeb, uvedl úřad.

zdroj: topky.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons / ŠJů, CC BY-SA 3.0