Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Ztracená alba, která nikdy nikdo neslyšel, jako například Green Day

Umělec: Green Day

Album: Cigarettes and Valentines

Příběh: V roce 2003 se Green Day ocitli v tvůrčí rutině. Získali cenu Grammy (za Dookie v roce 1994), prodali desítky milionů alb a byli jednou z největších kapel 90. let. Chtěli ale dospět – nějak vyzrát, aniž by se odcizili fanouškům, kteří milovali jejich tříakordový punkrock. Protože nevěděli, jak na to, šli do studia a nahráli dvacet skladeb na album Cigarettes and Valentines. Pak zasáhl osud.

Master pásky byly ze studia ukradeny a punkové trio nemělo co vydat. Po konzultaci se svým dlouholetým producentem Robem Cavallem se kapela rozhodla vydat zcela novým směrem a natočila album American Idiot. Nebylo to vůbec punkové album – bylo to koncepční album a rocková opera o znuděných obyvatelích předměstí.

Umělec: D’Angelo

Album: James River

Příběh: V roce 2000 se R&B zpěvák D’Angelo stal mezinárodní senzací, když se objevil téměř nahý ve videoklipu k hitu “Untitled (How Does It Feel?)”. Ale D’Angelo byl víc než jen hezká tvářička a pevné břišní svaly. Jeho album Voodoo bylo časopisem Rolling Stone označeno za jednu z nejlepších soulových desek všech dob. Co tedy udělal pro jeho následovníka? Kupodivu nic… zatím. Zatímco se D’Angelo snažil přizpůsobit své nové slávě, během turné na podporu alba Voodoo si vypěstoval problémy s drogami a alkoholem a pět let nevydal žádnou hudbu. Během deseti let od doby, kdy se D’Angelo očistil, hostoval na deskách jiných umělců, ale promeškal všechna zveřejněná data vydání očekávaného pokračování, které se údajně jmenuje James River. Podle producenta Voodoo a lídra kapely Roots Ahmira “Questlove” Thompsona z roku 2013 je však James River “z devadesáti devíti procent hotový”.

Umělkyně: Britney Spearsová

Album: Původní panenka

Příběh: Spearsová byla na začátku roku 2000 největší popovou hvězdou na světě, ale její pád začal kolem roku 2004, kdy se provdala za rappera a doprovodného tanečníka Kevina Federlinea. Škody, které jejich manželství a následný rozvod napáchaly na pověsti a psychickém stavu superhvězdy, byly v letech 2004 až 2007 dobře medializovány, ale také zastínili jedno z jejích alb. Na Silvestra roku 2004 Spearsová překvapivě vystoupila v losangeleském rádiu KIIS-FM, aby představila singl “Mona Lisa” ze svého nového alba Original Doll. Jediným problémem bylo, že zpěvačka neměla povolení od svého vydavatelství Jive Records k odhalení singlu ani k prozrazení jeho názvu. Společnost Jive reagovala odložením alba Original Doll. Na YouTube se objevily další skladby z natáčení Original Doll, ale album zůstává nevydané.

Umělec: Bruce Springsteen

Album: Nebraska, elektrická verze

Příběh: Nebraska, vydaná v roce 1982, mezi Springsteenovými obrovskými hity Born in the U.S.A. a The River, ukázala strašidelnější stránku legendy z New Jersey. Zatímco jeho texty o životě na maloměstě byly vždy temné a zádumčivé, Nebraska byla prvním případem, kdy Springsteen opustil zvuk své kapely E Street Band ve prospěch prosté, silné rezonance folkové hudby. To však nebyl původní plán. Springsteenovy akustické demonahrávky (nahrané na čtyřstopý kazetový přehrávač u něj doma) měly být jen předlohou pro plnohodnotnou elektrickou verzi Nebrasky. Když si však Springsteen poslechl svěží nahrávky svých písní o dělnících, kteří mají smůlu, od E Street Bandu, rozhodl se spolu s producenty, že místo nich by se album mělo stát akustickými kytarovými demosnímky. Ačkoli Springsteen po léta zvěsti o nevydané elektrické verzi bagatelizoval, v roce 2010 jeho dlouholetý bubeník Max Weinberg potvrdil, že verze Nebrasky od E Street Bandu skutečně existuje.

zdroj: portablepress.com, Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Pixabay.com/TemperateSage