Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

10 nejlepších vánočních písniček, které jste možná nikdy neslyšeli, jako například: “Mr. and Mrs. Santa Claus,” George Jones and Tammy Wynette

10 skvělých vánočních písní, které jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Pokud znáte alespoň čtvrtinu z těchto nahrávek, považujte se za opravdové znalce koled, ale i tak by vám mělo zbýt nějaké to objevení, které by vám mohlo nabídnout turbo, které na štědrý den potřebujete.

“(Happiness Is the Best) Face Lift,” Joni Mitchellová

Možná vás překvapí, že “River” je jen jednou ze dvou skvělých písní Joni Mitchellové, které se shodou okolností odehrávají o Vánocích. V tomto vynikajícím čísle z roku 1998 Mitchellová vypráví o nesezdaném páru ve středním věku, který se vrací na svátky domů a “stěhuje se” navzdory nesouhlasu matky, kterou zpěvačka prosí, aby se na Vánoce jen usmála.

“Mr. and Mrs. Santa Claus,” George Jones and Tammy Wynetteová

Tento duet je upřednostňován zejména na počest právě běžícího limitovaného seriálu “George & Tammy”, ale píseň oslavující radost z toho, že jsou máma a táta na Štědrý den spolu.

“Winter Wonderland,” Chet Baker

“Jing a Ling, Jing a Ling,” the Andrews Sisters

Je to “vánoční píseň” stejným způsobem, jakým je “Jingle Bells” vánoční písní – ve skutečnosti to není, jen zimní píseň, kterou je trochu špatné poslouchat po prosinci. Ale když už jsme u “Rolniček” – je možné, že “Jing a Ling, Jing a Ling” je vlastně lepší písnička? A že jediným důvodem, proč se nikdy jako taková nepopularizovala, je to, že je tak rychlá, že je doslova nemožné ji zpívat, pokud nejste členem Andrewsovy rodiny?

“Christmas Time,” the Chris Stamey Group

Sladce rocková oslava návratu k rodině na svátky.

John Prine, “Everything Is Cool”

Píseň o tom, že se nachází v jedné z posledních fází smutku po rozchodu a má “překvapivý” pocit, že “všechno je v pohodě”, i když je to už něco přes rok, co ho objekt jeho lásky opustil.

“Santa Will Find You,” Mindy Smith

Stejně jako píseň Sharon Jonesové, i tato píseň, napsaná spíše pro skutečné děti, uklidňuje všechny pochybnosti o tom, že Santa nemá sledovací zařízení, které by mu pomohlo najít děti, když odcestují na Vánoce. Vím, že mě to každopádně uklidnilo.

“One of You in Every Size,” Marty Robbins

“On Grafton Street,” Nanci Griffithová

Vánoce jsou časem, kdy vzpomínáte na milence, které jste neviděli léta, možná desetiletí, a nikdo nevyjádří náhlý příchod hořkosladkých romantických vzpomínek na svátky tak tesklivě a lépe než Griffith v této malé mistrovské písni.

“The Merriest,” June Christy

Vyndejte martini a připravte se na přípitek, než spustíte jednu z nejpůvabnějších vánočních říkanek vůbec.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: variety.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Van3ssa_