Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

3 tipy kam vyrazit na pozdní zimní dovolenou

Na zimní dovolenou ještě stále není pozdě. Pokud jste pro cestu za zimními sporty a zasněženou pohodou nevyužili období mezi svátky, máte ještě dostatek času si užít zimu v její mrazivé kráse. Sice kvůli tomu budete muset vyrazit do zahraničí, ale na druhou stranu poznáte místa, která by vás během letní dovolené nejspíš neoslovila. Přinášíme vám tipy na tři nejoblíbenější destinace vhodné k lyžování ale i dalším zimním radovánkám.

1. tip: Čtyři údolí ve Švýcarsku

Mezi nejoblíbenější místa vůbec patří pro celoroční výlety oblast Čtyři údolí ve Švýcarsku, která je tvořena pěti největšími lyžařskými středisky. Jsou to Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz a Thyon. Švýcaři v tomto údolí vybudovali moderní a architektonicky zajímavé prostředí zasazené do blízkosti lesa i holých plání zalité sluncem, které zde vládne po většinu roku. Tato lokalita je vhodná nejen pro rodiny s dětmi a oblíbená především pro zajímavou cenovou dostupnost. Nechybí ani jeden z nejlepších snowparků v Evropě a množství restaurací, kde si po dlouhém dni můžete dopřát odpočinek s hrnkem horkého punče nebo kakaa.

2. tip: Chamonix ve Francii

Mezi nejbližší a nejlépe dostupná lyžařská střediska se řadí Chamonix ve Francii pod úchvatným masivem Mont Blanc, který je nejvyšší horou Alp a zároveň i nejvyšší horou celé Evropy. V okolí najdete nepřeberné množství dokonalých lyžařských terénů a horských vrcholů. Středisko má bohatou horolezeckou a lyžařskou tradici. V roce 1924 se zde dokonce konaly první zimní olympijské hry. V tomto horském městečku také najdete vynikající podmínky pro jízdu ve volném terénu. Nejznámější je sjezd Vallée Blanche dlouhý 22 km a doporučovaný sjíždět jen s horským vůdcem.

3. tip: Val Gardena v Itálii

Val Gardena v Itálii nepatří mezi typická luxusní lyžařská střediska, ale je to skvělé místo pro lyžování i běžkování s mnoha rozličnými trasami v terénu. Celkem je tu 175 km navzájem propojených sjezdovek a skibusem se dá navíc dojet na sousední Kronplatz, kde je pro vás připraveno dalších 90 km tratí. Na místní sjezdové trati Saslong se dokonce každý rok pořádá sjezd světového poháru mužů.

Ať už si pro svoji zimní dovolenou vyberete jakoukoliv lokalitu, nikdy nezapomínejte na zajištění pojištění do zahraničí, které vám zaručí proplacení lékařských výloh v případě náhlého zranění či onemocnění. V případě, že se hodláte zimním sportům věnovat naplno, je dobré přidat pojištění pro zimní sporty nebo úrazové připojištění. Na škodu nebývá ani pojištění odpovědnosti (více o něm zde). Komplexní pojistka vám zajistí bezproblémový pobyt v zahraničí bez finančních následků.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *