Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

3 vánočné záhady, které ohromily svět. Jako například vražda Paula Logana

Vánoce jsou obvykle časem dobrých zpráv a radosti, ale jsou také dějištěm řady záhadných zločinů. Četné vánoční vraždy a záhady zůstávají dodnes nevyřešeny, sahají až do 40. let 20. století, a detektivové z křesla o letošních svátcích mohou mít nějaké odpovědi.

Chybějící děti

Na Štědrý den roku 1945 zmizelo pět dětí z početné rodiny Sodderových a už je nikdo nikdy neviděl.

Jejich rodinný dům ve Fayetteville v Západní Virginii byl místem obrovského požáru, a zatímco rodičům Georgovi a Jennie a jejich čtyřem dětem se podařilo z hořící budovy utéct, pět z jejich dětí bylo nezvěstných a jejich ostatky nebyly nikdy nalezeny.

Byli to čtyřletý Maurice Sodder, dvanáctiletá Martha, devítiletý Louis, osmiletá Jennie a pětiletá Betty.

Když se George Sodder pokusil zachránit své děti, objevilo se značné množství nevysvětlitelných problémů, včetně chybějícího žebříku, neotevíraných oken a žádného operátora na hasičské stanici, který tu noc pracoval.

Jak požár vznikl a co se stalo s dětmi Sodderových, zůstává dodnes neznámé, ale podle několika podcastů o skutečných zločinech, jako je Casefile True Crime, se možný motiv vztahuje k Georgeově kritice italského fašistického vůdce Benita Mussoliniho. George byl italský imigrant a jeho odpor z něj udělal zranitelný cíl sicilské mafie.

George dům zboural dřív, než se zjistilo, zda jsou jeho děti mrtvé nebo nezvěstné.

Podle Smithsonianu přeživší rodina Sodderových po zbytek života věřila, že jejich příbuzní požár přežili. V 50. letech 20. století byl vztyčen billboard s obrázky dětí a za informace byla vypsána odměna. Zůstal stát až do smrti Jennie Sodderové v roce 1989.

Vražda Paula Logana

23. prosince 1993 Paul Logan pracoval jako čínský řidič rozvážející jídlo v Blackhillu v hrabství Durham v Anglii, když byl povolán, aby doručil objednávku na farmu Blue House.

Když Logan dorazil na farmu, bylo otci dvou dětí řečeno, že majitelé domu neobjednali žádné jídlo, a tak se vrátil ke svému autu.

Majitelé Blue House Farm spustili poplach, když si všimli, že jeho bílý vůz Peugeot stále stojí na konci cesty k jejich domu. Když dorazila policie, prohledala oblast a objevila Loganovo tělo. Byl ubit k smrti.

Jeho rodina dodnes hledá odpovědi.

V roce 2021 northumbrijská policie případ přezkoumala a detektiv superintendant Ian Sharp řekl britskému zpravodajskému serveru Chronicle Live, že jeho tým vyslechl 2 271 lidí, pořídil 903 výpovědí a sledoval 1 796 linií vyšetřování.

“Udržuji si otevřenou mysl ohledně toho, proč byl Paul zabit,” řekl Sharp. “Tato vražda byla předem naplánována a dobře zorganizována takovým způsobem, že je krajně nepravděpodobné, že by vrah jednal sám. Je pravděpodobné, že se na tom podíleli nejméně dva lidé, možná i více.”

Dáma vánočního stromku

18. prosince 1996 byla nalezena mrtvá žena, která se stala známou jako “Dáma vánočního stromku”, ležící na plastové plachtě v Annandale ve Virginii na hřbitově Pleasant Valley Memorial Park.

Bylo jí přibližně 60 let a nikdy nebyla identifikována.

Policie vedle jejího těla objevila vánoční stromeček, magnetofon a vzkaz, na kterém stálo: “Zesnulá vlastní rukou… nechci pitvu” a byla podepsána “Jane Doe”.

Dopis také požadoval, aby byla zpopelněna, a obsahoval peníze na pokrytí nákladů. Jako příčina smrti bylo stanoveno udušení a vyšetřovatelé se domnívali, že si vzala život sama.

Téměř dvě desetiletí se však nikdo nepřihlásil, aby Jane Doe identifikoval, a motiv její smrti zůstává neznámý.

Začátkem tohoto roku vedl výzkum DNA a genealogie k identifikaci “Dámy vánočního stromku”. Jmenovala se Joyce Marilyn Meyer Sommersová a pocházela z Davenportu v Iowě. Podle DNASolves.com byla nejstarší z pěti sourozenců.

V době své smrti nebyla Meyerová nahlášena jako pohřešovaná a neměla v bezprostředním okolí rodinu. Příbuzní si najali soukromého detektiva, aby ji našel, ale neúspěšně.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: newsweek.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/yokim