Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Autobus na vodík? A proč ne?

Firma ze Slovenska Mobility&innovation production takový autobus už představila a to na brněnském veletrhu Future Mobility. Jde zatím o prototyp prvního slovenského autobusu na vodík. Vozidlo konstruktéři sestavili z dílů a technologií z celého světa a z karoserie vlastní konstrukce. Autoři tohto vodíkového autobusu nyní čekají, jaká bude poptávka, a připravují se na sériovou výrobu.

Autobus v sobě má nejen nádrž na vodík, ale i vodíkový palivový článek a také baterii, kterou je možné dobíjet z veřejné elektrické sítě. Jeho provoz je díky tomu flexibilní. Na plnou nádrž vodíku vozidlo ujede zhruba 350 kilometrů a na baterii může ujet 100 kilometrů.

Jak na své stránce společnost uvádí, slovenský technologický start up Mobility & innovation production s.r.o. (MIP), vznikl spojením technologické společnosti mobility & innovation a.s. a investora pana Rudolfa Hrubého, který je spolumajitel firmy Eset a.s..Již v dubnu 2022 společnost vyvinula vodíkem poháněnou verzi městského autobusu, který prošel procesem homologace ve společnosti TÜV SÜD Czech. Do svého portfólia tak společnost přidala také plnohodnotnou vodíkem poháněnou verzi městského autobusu.

Štefan Čambal

zdroj: fb mobility-inovation.sk

Tags:

2 Comments

  1. vorbelutr ioperbir 18. 1. 2024

    Lovely just what I was searching for.Thanks to the author for taking his clock time on this one.

    Odpovědět
  2. Imlie 25. 2. 2024

    I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this blog. I am hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a good example of it.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *