Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dekorace z levandule: Provoňte si byt krásnými ozdobami

Levandule je bylinka, která má nezaměnitelnou vůni i vzhled. Dokáže zklidnit rozjitřenou mysl, zahnat stres i napomoci zdravému spánku. Kromě toho odhání nepříjemný hmyz. Co byste řekli originálním dekoracím z této jedinečné rostliny?

Voňavý domov

Když si domů pozvete levanduli, nemusíte se obávat, že by se u vás dařilo hmyzu. Bylinka má příjemnou vůni, která škodlivý hmyz odpuzuje. Skvěle se tak hodí k uložení do šatní skříně, nebo také do spižírny. Pokud si ale přejete provonět celý domov, jste na správné adrese. Jaké dekorace si z této působivé bylinky můžete nachystat?

Věneček na dveře

Věnec si z levandule vyrobíte opravdu snadno. Postačí vám pevný vázací drát a korpus na věnec. Výhoda této dekorace spočívá v tom, že bude stejně nádherná první den, ale také po dlouhém čase, kdy již vyschne.

Svícen s voňavým přídavkem

Radost vám udělá také jednoduchá dekorace s voňavým pelíškem pro vaši svíčku. Stačí, když ostříháte levanduli a naskládáte ji na svícen. A vůně domova se rozvine také vaším interiérem…

Užitečné voničky do skříně

Z levandulí se dají uvázat také voničky, které budou uloženy ve vaší skříni. Paličky si vytvoříte proplétáním levandulových stonků krásnou stuhou. Jaká barva bude vládnout vaší skříni? Tato dekorace se hodí také do prostor koupelny a toalety. Působivé, nemyslíte? Přejete si vidět návod? Zde je:

Svazek pro radost

Nemáte v plánu nic velkého tvořit? Udělejte si svazečky levandule a rozmístěte je po celém bytě. Překrásně provoní prostor a udělají radost i poté, co vyschnou. Pokud si přejete klidnější spánek, svazek umístěte na noční stolek. Levandule je zkrátka kouzelná bylinka.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: Redakce. Náhledová obrázek: Pixabay.com/congerdesign