Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Domácí mazlíček pod stromeček aneb Daruj život

Vánoce všeobecně vnímáme jako svátky klidu a míru, během kterých se členové rodiny sejdou pohromadě a užívají si jeden druhého. Hlavně pro děti však znamená Štědrý den ještě něco jiného. Nemohou se dočkat okamžiku, kdy uslyší z místnosti, kterou zdobí nádherně ozdobený vánoční stromeček, cinkání zvonku.

Zvonku, který oznamuje příchod Ježíška a s ním i hromady vánočních dárků, z nichž děti bez váhání strhnou balicí papír a stuhy, i když bylo určitě otázkou několika hodin je úhledně upravit. Tolik práce a příprav zmizí během jediného krátkého okamžiku. Nic na světě se ale přesto nevyrovná pohledu do spokojených očí obdarovaných.

Výše zmíněný “Ježíšek” to má leckdy složité, protože přiznejme si – vymýšlet každým rokem nová a nová překvapení není úplně jednoduchou záležitostí. Občas se stane, že inspirace dlouhou dobu nepřichází a nedostatek kreativity přivádí rodiče (a nejenom ty), kteří ještě ani v prosinci nemají žádný zakoupený dárek, k naprostému šílenství. Pokud tedy nechcete odbýt své příbuzné pouze kosmetickými přípravky nebo nějakou sladkostí, zkuste zapřemýšlet nad možností darovat někomu domácího mazlíčka.

Pro koho vlastně domácího mazlíčka kupuji?

Otázka, kterou je třeba si zodpovědět hned na začátku. Výsledek totiž hraje obrovský vliv při samotném výběru zvířátka. Důležité je si uvědomit, že ať už zvíře zamýšlíte pořídit pro dospělého nebo pro dítě, vždycky se o něj musí starat dospělý (tedy rodič). A starání se o dalšího člena rodiny s sebou přináší i oběti v podobě věnovaného času, prostoru a v neposlední řadě také peněz. Proto je třeba si hned v úvodu střízlivě říci, kolik toho ze zmíněných bodů dokážete obětovat.

Výběr domácího mazlíčka

Možnosti při výběru domácího mazlíčka jsou v dnešní době takřka neomezené. S dostatkem financí a prostor (a samozřejmě také povolením) si můžete do domácnosti pořídit třeba i obří akvárium se žralokem bílým. Ale upřímně. co se dá dělat se žralokem, kromě zírání na něj. To samé platí o veškerých podobných výstřelcích, takže se jimi nemá cenu dlouze zaobírat. Spousta lidí dnes volí cestu originality a sáhnou po nějakém druhu ještěrky, suchozemské želvy a nebo pestrobarevného papouška. Ovšem i to s sebou přináší spoustu proměnných. Za prvé se o tyhle druhy zvířat musí pečovat s daleko větším důrazem.

V případě zakoupení leguána opravdu nestačí jen pořídit terárko a k němu žárovku. Ke správnému přístupu je potřeba skutečných znalostí, a ne každý začátečník si s nimi dokáže poradit. Navíc nezapomínejme na faktor dětí, které se často ke zvířatům chovají (třebaže nechtěně) neopatrně a zbrkle.

Pro běžného člověka je stále nejideálnější volbou buď pes nebo kočka. A prvně jmenovaného si rozebereme trochu podrobněji a společně s ním také potřeby pro psy jako takové.

Pes – věrný přítel

Máte v podstatě na výběr ze dvou možností. Můžete si pořídit již dospělého jedince, například z útulku. Nebo projít inzeráty chovatelů a chovných stanic, kde si vyberete nějaké štěňátko. Děti určitě ocení drobného, roztomilého společníka. Ovšem je třeba být připravený na to, že se štěnětem se musí zacházet jinak než s dospělým psem.

Především je třeba dohlédnout na dodržování zásad z hlediska stravování. Čili se musíte nejprve naučit, jak krmit štěně. Štěňata totiž potřebují speciální výživu, která zajistí správný růst kostí a vůbec vývoj celého těla. Mladí psi jsou nejen roztomilí, ale také hraví. Potřebují tudíž různé psí hračky, aby svou hravost měli jak ventilovat. Existuje mnoho hraček různých velikostí a materiálů, takže si na trhu vybere majitel velkého venkovního, ale i pokojového psa.

Je důležité nezapomínat také na zdraví a předcházení zdravotním problémům u vašeho čtyřnohého miláčka. Návštěvy kvalitního a šetrného veterináře jsou nutností, včetně pravidelného očkování. Dále pak pejska ohrožuje i množství parazitů. Sice “to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou”, ale dokáží pěkně znepříjemnit život vám a hlavně pejskovi samotnému. Pro tyto případy byl vytvořen obojek proti blechám, díky kterému přestane být váš pes pro blechy atraktivní kořistí a hned máte o starost méně. Navíc vám vydrží jeden obojek na celou sezonu.

Slova na závěr

Snažte se, prosím, zajistit svému pejskovi tu nejlepší péči a naplňte všechny jeho potřeby. Protože pokud se tak stane, vrátí vám to celou svou zvířecí láskou, která je naprosto k nezaplacení.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *