Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dva angličtí fanoušci šokovali fotbalový svět nechutnou provokací. Rozhodli se mávat fotografií chlapce, který zemřel ve věku 6 let po těžké nemoci

V zápase druhé nejvyšší anglické ligy předvedli fanoušci Sheffieldu Wednesday mimořádně opovrženíhodné chování. Aby vyprovokovali příznivce Sunderlandu, rozhodli se mávat fotografií chlapce, který byl s klubem spojován a zemřel ve věku 6 let po těžké nemoci.

Na fotbalových stadionech nejsou provokace fanoušků vůči soupeři ničím novým. Existují však určité hranice chování, které byly při této příležitosti zjevně překročeny, když dva návštěvníci stadionu v sektoru domácích ukázali směrem k tribuně hostů fotografii Bradleyho Loweryho. Chlapec byl velkým fanouškem Sunderlandu a zemřel po boji s rakovinou.

Když bylo Bradleymu Lowerymu pouhých 18 měsíců, byl mu diagnostikován neuroblastom, vzácný typ rakoviny. Chlapec s nemocí statečně bojoval a stal se jedním ze symbolů klubu. Navázal blízký vztah s bývalým hráčem Sunderlandu Jermainem Defoem a podporovali ho i hráči ostatních týmů.

Bradley Lowery zemřel v roce 2017, když mu bylo pouhých šest let, a klub od té doby uctívá jeho památku. Jméno mladého fanouška nese také nadace, která shromažďuje finanční prostředky na pomoc dětem v nouzi. Ne každý však dokáže jeho památku respektovat.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: BBC.co.uk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pyxis-Web-Solutions