Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Graham Morris byl mužem, který zachytil fotografické důkazy během nechvalně známého případu poltergeist a zůstává záhadou i po 45 letech

Existuje jen málo paranormálních případů, které jsou tak široce diskutovány jako poltergeist v Enfieldu – záplava mrazivých paranormálních incidentů, ke kterým došlo v letech 1977 až 1979 v domě matky čtyř dětí Peggy Hodgsonové v Enfieldu v Londýně.

V průběhu 18 měsíců se nevysvětlitelné nepokoje, ke kterým v domě došlo, vystupňovaly od otřesů kusů nábytku až po házení předmětů, hlasité klepání a – což je nejděsivější ze všeho – údajné držení 11leté Janet, jednoho ze čtyř Hodgsonových dětí.

Několik lidí, včetně několika policistů, bylo svědkem těchto událostí.

Významný badatel Maurice Grosse ze Společnosti pro psychický výzkum strávil značné množství času pozorováním a zaznamenáváním aktivity poltergeista v domě.

Fotograf Graham Morris byl také pověřen zachycením fotografických důkazů tohoto jevu.

“Tento telefonát přišel od rodiny, byli celou tou věcí vystrašeni,” řekl Morris deníku Metro.

“Vešel jsem dovnitř, viděl jsem, co se děje, a to mě přesvědčilo, že se v domě něco děje. Tak jsem tam zůstal ještě několik měsíců potom.”

“Byl jsem přesvědčen, že se něco děje, a pak jsem zůstal noc co noc a děly se všechny možné věci. Židle se pohybovaly, skříně se otevíraly, zásuvky se otevíraly, postele se otáčely, nad vším možným. Takže mě to přesvědčilo, že se něco děje.”

“Byl jsem přesvědčen, že se v domě něco děje. A byl jsem přesvědčený, že za tím stojí děti nebo nikdo, nikdo to nedělá.”

Na rozdíl od mnohých však v době, kdy naposledy opustil dům, nevěřil, že tyto události jsou dílem ducha. Místo toho je připsal “něčemu čistě vědeckému”, ale připouští, že ani dnes, po 45 letech, stále nedokáže vysvětlit, co se stalo.

“Jednoho dne to zjistíme,” dodal.

zdroj: unexplained-mysteries.com, Titulní obrázek: Grosse mluví s Hodgsonovými dětmi během návštěvy BBC. zdroj obrázku: BBC Archiv video