Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak na levné cestování? Poradíme

Cestování je skvělým zdrojem nových zkušeností a nikdo by se mu neměl vyhýbat. Nezáleží už příliš na tom, jestli cestujete za dobrodružstvím, novými exotickými chutěmi nebo třeba s cílem poznat nové kultury. Benefity cestování si vás tak jako tak najdou a domů se vrátíte naplněni novým elánem a taky trochu jiným pohledem na svět kolem nás.

Mnoho lidí by sice cestovat chtělo, ale stále má nějaké výmluvy. Někdo se vymlouvá na to, že na cestování nemá čas, druhý zase na to, že je příliš drahé. Ani s jedním ale nemůžeme tak docela souhlasit. Vše je hlavně otázka priorit a pokud chceme, najdeme si na cestování potřebný čas i peníze.

Zvolte vhodnou destinaci i vhodnou dobu

Pokud nepojedete na dovolenou v hlavní turistické sezónně, můžete výrazně ušetřit jak za dopravu, tak i ubytování. Navíc se nebudete muset potýkat s davy turistů a dlouhým čekáním. Dobrým doporučením je také vyhýbat se hlavním turistickým destinacím. Existuje totiž celá řada alternativ, které jsou výrazně levnější a mohou nabízet mnohem lepší zážitek.

Proveďte důkladný průzkum trhu

Pokud už máte vybranou destinaci, je důležité vybrat si i správný zájezd. Existuje opravdu velké množství různých cestovních kanceláří a je důležité mezi sebou porovnat jejich nabídky. Na internetu dnes už můžete najít spousty webových stránek, které se na srovnávání cen různých cestovních kanceláří specializují. Letní dovolená Itálie je sice velkým lákadlem, ale někdy je zkrátka vhodnější sáhnout po levnější alternativě. Tou může být například

Zájezdy na poslední chvíli – last minute

Zájezdy last minute jsou v dnešní době velmi oblíbené. Jedná se v podstatě o zájezd, který máte možnost zakoupit jen několik málo dnů, nebo dokonce hodin před odjezdem. V drtivé většině případů se jedná o zájezdy letecké, jelikož se cestovní kanceláře snaží zaplnit volné sedačky v letadlech.

Velmi oblíbené jsou last minute Chorvatsko, které nabízejí možnost navštívit oblíbenou destinaci za výrazně nižší cenu než normálně.  

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *