Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tags:

Jak strávit kouzelné Vánoce v zimní chatě

Máme pro vás 3 tipy, jak proměnit chatu v teplé místo.

Způsob vytápění chaty by měl být zvolen podle toho, jak často chcete chatu navštěvovat. Mezi nejběžnější způsoby vytápění chaty patří:

 1. Kamna na dřevo
  Kamna na dřevo mohou krásně zútulnit chalupu a vytopit místnost, ve které se nacházejí. Podmínkou však je, že chata musí mít vestavěný komín. Pokud se rozhodnete pro kamna na dřevo s plotýnkou, poslouží vám také k přípravě jídla.
 2. Elektrické ohřívače
  Výhodou elektrických ohřívačů, známých také jako elektrické konvektory, je jejich snadné používání a praktická obsluha. Modernější elektrické ohřívače lze nastavit na režim automatického ohřevu – nastavte teplotu, která vám vyhovuje, a ohřívač se automaticky zapne, pokud teplota v místnosti klesne.
 3. Kozub
  Pokud chcete chatu využívat často, je krb ideální volbou pro vytápění. Jedná se o vyšší investici, ale později ušetříte na účtech za elektřinu. Nejčastěji se používají akumulační a teplovzdušné krby.

Tyto 2 tipy zaručeně přinesou vánoční náladu každému, kdo vás navštíví.

 1. Vyrobte si vlastní svíčky
  Vlastní svíčky si může vyrobit každý, bez ohledu na to, jak šikovné má ruce a tvůrčího ducha. Potřebujete jen knot, vosk – třeba i ze starých zbytků svíček – a nádobu, do které vosk nalijete. Můžete použít skleněnou nádobu od staré svíčky. Starý vosk rozpusťte v mikrovlnné troubě, vložte knot, přidejte vanilku, skořici nebo sušené pomeranče či jablka a nechte svíčku ztuhnout.
 2. I oheň může vonět
  Pokud máte na chalupě krb nebo kamna, máme pro vás skvělý trik, díky kterému bude váš oheň krásně vonět. Připravte si přírodní voňavé muffiny ke krbu. K výrobě voňavých muffinů budete potřebovat formu na muffiny, papírové košíčky na muffiny, vonné přísady, jako je skořice, hřebíček, bobkové listy, borové šišky, sušený rozmarýn, včelí vosk a provázek. Voňavé přísady vložte do košíčků na muffiny, položte je na plech, pak rozpusťte včelí vosk, nalijte ho na přísady v košíčcích, vložte krátký provázek a nechte ztuhnout. Jakmile se připraví, zapalte provázek a vložte ho do krbu.

zdroj: Stylovebyvanie.sk, foto: Pixabay.com/contact357

Tags: