Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak získat zářivě bílé zuby?

Mít krásné bílé zuby je jistě snem nejednoho z nás. Bohužel existuje spousta důvodů, proč právě ty vaše jsou spíše žluté než bílé. Mezi nejčastější příčiny žloutnutí zubů patří:

  • konzumace některých potravin
  • strava s nadbytkem cukrů
  • kouření
  • stárnutí
  • genetické dispozice
  • špatná ústní hygiena.

Nejí však nutné se se žlutými zuby smířit navždy. Existují cesty, jak jim znovu vrátit hezkou barvu a zdravý vzhled.

Pozor na domácí metody

V prvé řadě je třeba upozornit na to, že bělení zubů doma také nemusí skončit vůbec dobře. Vyhněte se různým babským radám a receptům na zaručeně bílý úsměv. Některé metody sice mohou zuby viditelně zesvětlit, ale za cenu poškození zubní skloviny, což rozhodně není něco, co byste chtěli. Spolehněte se raději na profesionální metody, které jsou k zubům šetrné a chrání je před poškozením.

Bělicí zubní pasty

Jistou trefou do černého jsou oblíbené zubní pasty s bělicím účinkem. Tyto pasty šetrně čistí chrup, chrání jej před zubním kazem, odstraňují plak a jako bonus zuby také jemně bělí. Je jasné, že nemůžete čekat efekt jako u bělení u zubaře, ale podaří se vám zuby o jeden až dva odstíny zesvětlit a získat přirozeně bílý chrup. Dejte si pozor na pasty, které obsahují nějaké abrazivní částice. U nich může být problémem to, že zuby nepřiměřeně obrušují a poškozují tak zubní sklovinu.

Bělicí pásky

Další možností jsou různé bělicí pásky. Ne vždy ale mají žádaný efekt, a to právě proto, že ne vždy perfektně přiléhají k zubům. Lepší možností proto může být třeba speciální bělicí pero s gelem uvnitř, který lze aplikovat precizně přesně tam, kam to potřebujete.

Ošetření u zubaře

Nejjistější je speciální bělicí ošetření u vašeho zubaře. Je to však již dražší metoda, která si žádá pečlivou přípravu a není také vhodná pro každý typ chrupu. O možnostech se informujte u svého zubaře.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *