Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vyberte si odolnou termovizi do terénu

Termovize umožňuje vaše okolí sledovat i za tmy. Funguje to díky tomu, že dokáže snímat tepelné stopy. Podle rozdílů teplot můžete snadno určit, zda to, co vidíte, je zvíře, předmět či třeba člověk. Termovize je téměř nutností při loveckých aktivitách, protože právě v noci bývají zvířata nejaktivnější a nejsnadněji je můžete vypátrat. Jak vybrat tu nejlepší termovizi, která bude odpovídat vašim potřebám?

Jak vybírat?

Při výběru termovize určitě nelze rovnou říct, který produkt je nejlepší. Vždy záleží na tom, co přesně potřebujete a které parametry jsou pro vás klíčové. Určitě je ale dobré zaměřit se na teplotní rozsah, rozlišení, přesnost a odolnost zvoleného zařízení.

Teplotní rozsah

Tento údaj patří k těm vůbec nejdůležitějším. Určuje, kolik toho bude termovize schopna zaznamenat. Nabídka termovize Hikmicro je v tomto směru skutečně výborná a dokáže se pohybovat v rozmezí širokého teplotního spektra.

Rozlišení

Termovize mají obvykle nižší rozlišení než běžné kamery. Při běžných aktivitách toto ale nebývá problém, protože rozlišení ve tmě není tak zásadní. Samozřejmě nicméně platí, že pokud bude pozorovaný objekt hodně malý, může být vyšší rozlišení zcela nezbytné.

Přesnost

Při lovu nebývá tento parametr klíčový. Není totiž nutné rozpoznat přesnou teplotu, obvykle stačí, že je daný předmět jednoduše teplejší než jeho okolí a bude jasné, že jde o zvíře. Nákup termovize Pard je pro tento účel velmi dobrou volbou, která nezklame ani v terénu.

Odolnost

Termovize pro lovce by měly být uzpůsobeny tomu, aby odolaly nepříznivému počasí, otřesům a dalším možným událostem. Zaměřte se tedy na výrobky z kvalitních materiálů, abyste měli jistotu, že termovize vydrží i nepříliš jemné zacházení. Zakoupit si můžete také speciální ochranné obaly, které zvýší odolnost přístroje a usnadní vám každodenní manipulaci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *