Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jaký materiál náušnic je nejlepší na každodenní nošení?

Náušnice patří k typickým šperkům, které ženy nosí. Jistě nikoho nepřekvapí, že ženy zdaleka nemají jen jeden nebo dva páry náušnic, ale spíše několik desítek párů. Vybírají je podle celé řady parametrů, ale k těm nejdůležitějším bychom bezpochyby měli zařadit materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Některé materiály totiž mohou způsobovat nepříjemné alergie.

Zlato

Tento kov je nejdražší a bývá samozřejmě dostupný v mnoha různých provedeních, které jsou více či méně kvalitní. Dnes je typické, že se zlato prodává nejen v klasickém žlutém provedení, ale oblíbené je i zlato bílé nebo růžové. Zlato má stálou hodnotu a jeho krásu lidé obdivují již od pradávna. V současnosti se mu dává přednost především kvůli jeho kvalitě, hodnotě a tvrdosti. Je to kov ideální na každodenní nošení, ale skvěle se hodí i na výrazné visací náušnice nebo podobně okázalé šperky.

Stříbro

Tento kov bílo-šedé barvy lze pořídit výrazně levněji než zlato. Je však třeba brát v úvahu také to, že je měkčí a nemá takovou odolnost jako zlato. Platí, že pro každodenní nošení není zcela nejvhodnější, protože se snadno opotřebovává a černá. Někdy se šperky prodávají potažené rhodiovou vrstvou, aby se odolnost šperku zvýšila – pak se snadněji udržují v perfektním stavu. Výhodou je, že se snadno kombinuje se sportovnějšími i elegantními outfity.

Chirurgická ocel

Tento materiál je cenově přijatelný a náušnice chirurgická ocel jsou také hypoalergenní. Stejně jako u zlata ji lze koupit v různých jakostních třídách. Má typickou stříbrnou barvu, je voděodolná a nezanechává žádné skvrny. Oblibu našla především u šperků na každodenní nošení, protože je velmi odolná a nemění svou barvu. Je však potřeba dát si pozor na kvalitu. Některé šperky, které se tváří, že jsou z chirurgické oceli, obsahují mnoho příměsí, které mohou vyvolávat alergie. Vždy si tedy ověřte, že kupujete kvalitní šperk.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *