Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jaký materiál mikiny poskytuje nejlepší komfort?

Dámské mikiny patří bezpochyby k základům šatníku. Jedná se spíše o volnočasový kousek, ale o to spíše bychom měli věnovat pozornost jeho výběru, aby nám skutečně dobře seděl a cítili jsme se v něm dobře. Které materiály vám udělají nejlepší službu?

Materiál hraje klíčovou roli

Mikiny jsou obvykle vyrobeny ze směsi několika materiálů. Platí, že pokud mikina obsahuje větší množství polyesteru, bude to spíše zateplený model. Naopak lehké letní modely obsahují spíše prodyšnou bavlnou či bambusovými vlákny.

Bavlna

Mikina, která je ušita ze 100% bavlny dodává příjemný pocit a komfort. Je velmi měkká, nic vás nikde neškrábe a je zároveň pevná a drží tvar. Výhodou je, že taková mikina má vyšší savost, takže ji klidně unosíte celoročně.

Polyester

Pokud hledáte mikiny, které vás skutečně zahřejí, hledejte tento materiál. Obvykle také dokážou velmi rychle schnout, a proto se používají zejména na výrobu outdoorových mikin. Nehrozí vám, že v něm prochladnete, jelikož má skutečně skvělé termoizolační vlastnosti. Vyrábí se z něj nejen dámské mikiny, ale také trička, svetry nebo bundy.

Fleece

Tyto mikiny vás krásně zahřejí, ale zároveň se v nich rozhodně nebudete zapařovat. Ideální jsou zejména na cestování, protože jsou lehoučké, nemačkají se a jsou velmi skladné. Na rozdíl od ostatních syntetických materiálů mohou ale snadněji žmolkovatět nebo ztrácet na pružnosti.

Merino

Jedná se o materiál tvořený ovčí vlnou, která se výborně přizpůsobí jakémukoliv počasí. Odvádí dobře vlhkost a je nesmírně hřejivý. Typicky se z něj vyrábí i dámské svetry dlouhé, které nabízí skutečně maximální teplotní komfort. Je to také velmi pružný materiál, který nicméně po zvlhnutí nepříjemně ztěžkne a může trvat delší dobu, než bude opět suchý. Je tedy sice ideální do přírody, ale spíše tam, kde nehrozí, že se snadno namočí.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *