Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jaké vhodné použití má noční vidění a k čemu se hodí termovize?

Patříte mezi dobrodruhy, kteří mají rádi výlety do divoké přírody? Ať už sem vyrážíte za účelem pozorování nebo třeba lovu, mohou vám pomoci nejrůznější technologie, které se rozhodně vyplatí pořídit. Pojďme se v našem článku podívat na to, v jakých situacích se hodí noční vidění a kdy naopak termovize. Zdánlivě se může zdát, že se jedná o jedno a to samé, ale jsou zde rozdíly.

Kvalitní noční vidění

Jedna z nesporných výhod situace, kdy se vydáte do volné přírody v noci, je skutečnost, že můžete mnohem snadněji pozorovat zvířata. Základem je samozřejmě to, že sami nejste viděni. V takových situacích se vám rozhodně vyplatí pořídit noční vidění, které dokáže pracovat se zbytkovým světlem v prostoru, díky kterému získá obraz pozorovaného objektu. Je to docíleno komplikovaným elektrochemickým procesem. Pro vás je důležité, že si musíte pořídit odpovídající přístroj, přičemž odlišnosti mohou být ve výkonu a vlnové délce. Mezi oblíbené produkty patří:

 • Standardní noční vidění I. a II. generace
 • Digitální noční vidění

Právě druhá skupina je dnes stále oblíbenější. Vlastní využití nočního vidění je různorodé. Pokud se jedná o pozorování z ruky, je využíváno noční vidění monokulární, případně můžete využít dalekohled na noční vidění. Jestliže patříte mezi lovce, určitě vás zaujme noční vidění na puškohled.

Čím se liší termovize?

Hovořili jsem nyní pouze o nočním vidění, ale není to jediná technologie, kterou můžete v noci v přírodě využít. Mezi další populární řešení patří nepochybně termovize, která využívá podobného principu, jako je tomu v případě nočního vidění. Místo zbytkového světla se však využívá infračerveného záření. V současné době si můžete vybrat termovize v nejrůznějším provedení. Výhodou je, že v tomto případě získáte lepší dosah, není problém úplná tma ani mlha. To jsou zásadní výhody termovize. Tuto technologii využijete i přes den, kdy můžete pozorovat zvířata, která jsou schovaná například v křoví či v trávě.

2 Comments

 1. After exploring a number of the articles on your blog, I
  honestly like your way of blogging. I added it to
  my bookmark site list and will be checking back soon.
  Please check out my web site too and tell me what you think.

  Odpovědět
 2. Truc tiep sex 19. 2. 2024

  Sex – Dit nhau – gai 18+ – Choi gai – Big tit – Gangbang – Gay – Sex gay

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *