Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jídelní stůl se může stát srdcem vašeho domova. Jak ho vybrat?

Kuchyně s jídelnou jsou důležité místnosti. Mnoho lidí na jídelnu zapomíná, ale právě tam budete jíst s rodinou jídlo, které pro ně uvaříte v kuchyni. Výběr jídelního stolu a židlí je nejdůležitější pro dokonalý domov a posezení při jídle. Nejdůležitější body, na které se při koupi jídelního stolu musíte soustředit:

  • velikost,
  • výška,
  • tvar stolu,
  • materiál.

Velikost stolu je základem

Rozměry jídelního stolu si zvolíte poměrně jednoduše. V první řadě se podívejte na místo, které máte k dispozici. A zamyslete se nad tím, kolik lidí tam bude pravidelně sedět. Pro 4-6 osob je nejlepší délka stolu 160 cm, pro 6-8 osob zvolte 190 cm a pro více osob délku 220 cm. Podle tohoto kritéria se musíte rozhodnout, abyste si všichni ke stolu pohodlně sedli.

Existuje standardní výška stolu?

Možná vás to překvapí, ale jídelní stoly se pohybují ve výšce od 73 do 78 cm. Počítat s tím musíte hlavně při výběru židlí, protože musíte mít pod stolem dostatek prostoru na nohy. Nejlepší je, když si židle a stůl vyzkoušíte k sobě ještě před nákupem. Jestli nebudete kupovat set nebo nemáte tuto možnost, měli byste obojí změnit a představit si, kolik místa budete mít pro nohy.

Tvar a materiály stolu jsou nejdůležitější

Tvar závisí na tvaru prostoru i stylu interiéru. Kulatý nebo čtvercový stůl je ideální pro 4 lidi. Do malého prostoru ale kulatý stůl nedávejte. Zabere příliš mnoho místa. Obdélníkový stůl je klasikou, která vás nikdy nezklame. Stejně spolehlivý je také oválný jídelní stůl. Ten se bude hodit hlavně v rodinách s malými dětmi, protože nemá ostré rohy.

Poslední věcí, kterou musíte vybrat, je materiál. Nejlepší je vybrat kovové nohy ke stolu a desku zvlášť. Díky tomu získáte jedinečný stůl. Deska může být z laminátu, dýhy nebo masivu. V případě moderních kousků ji dokonce můžete mít z kovu. Při výběru dřeva musíte zvážit hlavně jeho cenu. Podle toho se bude odvíjet kvalita materiálu a jeho trvanlivost ve vašem domově.

Zdroj obrázku: MBLifestyle / Shutterstock.com