Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Johnny Depp a jeho 5 nejlepších filmů: Číslo 2 možná ani neznáte! Například film Četa

Johnny Depp je oblíbený americký herec. Rodák z Owensboro v americkém Kentucky oslavil 9. června 2023 šedesáté narozeniny. Svůj první film natočil už v roce 1984 a od té doby je stálicí Holywoodu.

Četa

Četa je válečné drama z roku 1986 natočené v USA a ve Velké Británii. Je to jediný film na tomto seznamu, kde Johnny nehrál hlavní roli. Ty ztvárnili Charlie Sheen, Tom Berenger a Willem Dafoe. Na CFSD má tento film skvělých 88 % a je nejlépe hodnoceným filmem, ve kterém Johnny Depp hrál.

Co žere Gilberta Grapea

Co žere Gilberta Grapea není komerčně tak známé, ale je to vysoce hodnocené americké drama z roku 1993. Na ČSFD má 85 % a patří mezi 250 nejlepších filmů všech dob. Hlavní postavy hrají Johnny Depp a Leonardo DiCaprio.

Piráti z Karibiku

Akční dobrodružná fantasy komedie Piráti z Karibiku byla natočena v roce 2003 v USA. První díl, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, je dodnes nejlépe hodnoceným filmem na ČSFD s 84% hodnocením. Johnny Depp si později zahrál v dalších pokračováních této série.

Mrtvý muž

Fantasy western a drama. Tento film byl natočen v roce 1995 v USA, Německu a Japonsku. I v tomto případě ztvárnil hlavní postavu Johnny Depp. Na ČSFD má 84 %.

Střihoruký Edward

Střihoruký Edward je romantické fantasy drama z roku 1990. Tento americký film režíroval slavný Tim Burton. Na CSFD má 84 %.

zdroj: csfd, zaujimasvet, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/alotofmillion (fotka od Anna Altheide) – Johnny Depp, CC BY-SA 3.0