Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kamenný obklad interiéru? Proč ne?

Kamenný obklad je jedním z prvků, které se hodí nejen do exteriéru, ale i do interiéru. Ve stavebnictví je velmi oblíbený a již dlouho patří k nejoblíbenějším designovým trendům.

Pokud pro něj v domě najdete to správné místo a vkusně ho zakomponujete do interiéru, vynikne prakticky kdekoli. Na druhou stranu v některých místnostech může být o něco dominantnější a výraznější. Kde tedy kamenný obklad udělá nejlepší dojem?

Kde kamenný obklad vynikne

V interiérech se různé formy obkladů nejčastěji používají v obývacích pokojích, kuchyních a koupelnách. Právě v těchto místnostech najdeme nejvíce objektů, které lze kamenným obkladem zvýraznit.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je část domácnosti, kde obvykle trávíme většinu času během dne. Z tohoto důvodu bychom se v něm měli cítit pohodlně a útulně. Kamenný obklad může být prvkem, který nám k tomu pomůže. V poslední době se často používá k obložení televize nebo topení. U posledně jmenovaného však buďte opatrní a vybírejte materiály, jako je žula nebo mramor, které jsou vysoce odolné například vůči kouři.

Kuchyňská linka

Kamenný obklad je vhodný také pro přechody mezi kuchyní a obývacím pokojem nebo pro ochranu stěny za pracovní deskou v kuchyni. Zajímavý je také jako obklad pro spotřebiče, například trouby. Pokud je kuchyň propojena s obývacím pokojem, jak je tomu v moderních domech, používejte kámen opatrně. Říká se, že všeho moc škodí, aneb všeho s mírou. Protože to platí i pro obkladový kámen, vyberte si pro jeho použití v otevřených prostorách pouze jedno místo.

Pokud se rozhodnete použít kamenný obklad na stěnu za pracovní deskou, zvolte takový typ kamene, který nenasákne olej, mastnotu a jiné nečistoty, a ujistěte se, že je impregnovaný. Určitě se na podobných místech vyhněte materiálům, jako je pískovec nebo vápenec.

Koupelna

Moderní obklady jsou oblíbeným řešením také v koupelnách. V těchto prostorách se nejčastěji používá mramor nebo travertin k obložení vany nebo umyvadla. Vzhledem k vyšší vlhkosti se však i v tomto případě doporučuje impregnace kamene. Decentně použitý kamenný obklad může v koupelně působit nejen elegantně, ale i luxusně.

Kdekoli

Jak bylo uvedeno výše, kamenné obklady lze použít kdekoli. Stačí být kreativní a nechat si prostor pro vlastní fantazii. Pokud je totiž vkusně a dobře proveden, může zkrášlit každé místo a dodat mu tu správnou dávku osobitosti. Kromě výše zmíněných místností se často používá také k obkládání schodišť či barových pultů nebo jako dekorativní prvek na chodbě.

Autor: Patrik Putera, zdroj: Byvaniein.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Frantisek_Krejci