Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Zkrášlete svůj domov originálními výrobky z ekologického omyvatelného papíru

V dnešní době roste poptávka po ekologických materiálech, které tolik nezatěžují matku přírodu a zároveň plní svůj účel. Jedním z nich je omyvatelný papír, nazývaný také omyvatelný papír, který svým vzhledem připomíná pravou kůži.

Hlavní složkou tohoto materiálu je celulóza, která se vyrábí z dřevního odpadu řízenou extrakcí. Kromě toho tento omyvatelný papír obsahuje také syntetický latex, vodu a různá veganská barviva.

Materiál budoucnosti

Jedinečnost omyvatelného papíru spočívá, jak jsme již zmínili, v jeho složení. Neobsahuje pentachlorfenol, PVC ani BPA, není zdraví škodlivý a neznečišťuje životní prostředí.
Protože neobsahuje škodlivé látky, je šetrný k životnímu prostředí a vyrábí se z dřevěného odpadu, mnozí ekologové jej považují za materiál budoucnosti. Přidávají se k nim i designéři, protože omyvatelný papír je hladký materiál, který je nejen příjemný na dotek, ale také odolný vůči vodě.

Příběh Elišky Jedinákové

Eliška Jedináková si tento materiál vybrala kvůli jeho jedinečnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Jak sama říká: “Už dlouho jsem měla v hlavě spoustu výrobků, které jsem chtěla vyrábět, ale stále mi chyběl materiál, který by byl jiný a výjimečný. Nakonec jsem narazila na omyvatelný papír a ten si mě okamžitě získal. Pracují s ním designéři v Polsku, České republice, Itálii a Německu. Dá se ručně prát, tvarovat a má mnoho využití v domácnosti.”

Z tohoto materiálu navrhuje a následně vyrábí, či spíše šije, různé originální eko tašky, obaly na notebooky, obaly pro zahrádkáře, podložky pod hrníčky a tašky do domácnosti, které využije celá rodina.

Tašky různých barev

Pokud hledáte originální slovenský výrobek, doporučujeme vyzkoušet tyto ekologické tašky z omyvatelného papíru. Najdete je v různých velikostech, přičemž všechny lze srolovat a upravit na požadovanou velikost.

Tyto ekologické sáčky se asi nejvíce uplatní v koupelně, kde můžete uchovávat například drobnou kosmetiku. Využít je však můžete i v kuchyni, kde do nich můžete uložit například kávu, čaj nebo i lžičky. Můžete je také použít místo květináčů a pěstovat v nich bylinky.

zdroj: byvaniein.sk, Titulní obrázek: Eliška Jedináková