Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Příběh Adriana, nejlepšího italského střelce, který se stal členem gangu v Riu

Stejně jako R9 je Adriano Brazilec. Stejně jako R9 hrál v Interu. A stejně jako R9 měl kariéru poznamenanou problémy mimo hřiště. Během několika málo let se Adriano změnil z “největší naděje světového fotbalu” na hráče kartelu v Rio Janeiru. Ale jak mohl takový talent tak hluboko klesnout? Proč skončil s fotbalem? Zde je dramatický příběh výjimečného hráče: Adriana.

Adriano Leite Ribeiro, lépe známý jako Adriano, se narodil 17. února 1982 ve Favele Vila Cruzeiro v Rio de Janeiru v Brazílii. Mladý muž vyrůstal v obtížném prostředí, poznamenaném násilím a chudobou. Favela, ve které vyrůstal, byla známá jako jedna z nejnebezpečnějších v Riu.

Navzdory těmto překážkám našel mladý Adriano útočiště ve fotbale. Byl to jeho jediný únik z každodenního zmatku. Od útlého věku zapůsobil na ostatní děti v úzkých uličkách města svými dovednostmi s míčem. Ve věku 14 let se Adriano připojil k jejich mládežnické akademii a začal si dělat jméno svou fyzickou silou, střeleckou technikou a schopností střílet góly z ničeho nic.

Jeho vzestup na výsluní byl rychlý a v roce 1999 debutoval v dresu Flamenga ve věku pouhých 17 let. V roce 2000, ve věku 18 let, pomohl Flamengu vyhrát brazilský šampionát, když vstřelil 19 gólů v 31 zápasech.

Tato senzační sezóna otevřela dveře brazilskému národnímu týmu. Adrianovo jméno začíná objíždět Evropu a jeden klub má větší zájem než ostatní, vstoupit do Interu Milán.

Za služby nuggetu zaplatí Inter částku 26 milionů eur, což byla v té době značná částka. První měsíce 19letého hráče jsou komplikované, Adriano se snaží přizpůsobit novému stylu hry a života v Itálii. Byl rychle zapůjčen do Fiorentiny, ale v sezóně 2001/02 nedokázal zachránit klub před sestupem, přestože vstřelil 6 gólů v 15 zápasech. V následující sezóně byl zapůjčen do Parmy a tam definitivně explodoval.

S 26 góly v 37 zápasech je Adriano ve svých 21 letech jedním z nejefektivnějších střelců v Itálii. Inter je přesvědčen a v zimě 2003-2004 znovu dosadí svou hvězdu do svých pracovních sil… Začátek milostného příběhu.

Sezóna 2004-2005 je pro Adriana nejpamátnější. Spojován s Christianem Vierim v čele milánského útoku, stal se nejlepším střelcem Serie A s 28 góly v 37 zápasech. Jeho vynikající výkony mu od příznivců Interu Milán vynesly přezdívku “Imperatore” (Císař).

Kromě úspěchů v Serii A vyhrál Adriano třikrát Italský pohár s Interem Milán (v letech 2005, 2006 a 2010) a italský Superpohár v letech 2005 a 2006. Ztráta otce v roce 2004 ho hluboce rozrušila a začal mít problémy s alkoholem. Jak sezóny plynou, Adrianova výkonnost se zhoršuje, stejně jako jeho životní styl. V roce 2009 se Inter Milán konečně rozhodl ukončit smlouvu s klubem, čímž ukončil své italské dobrodružství.

Po odchodu z Interu Milán se Adriano vrátil do Flamenga a opět vzkvétal, když vstřelil 34 gólů v 51 zápasech. Jeho návrat do Brazílie však doprovázely i vážné osobní problémy. Hráč začal znovu navštěvovat favely a v roce 2016, když odešel do důchodu, brazilské noviny El Globo tvrdily, že Adriano se stal členem nejstaršího zločineckého gangu v Rio de Janeiru, zvaného Red Command. Na sociálních sítích bylo vidět, jak Brazilec máchá střelnými zbraněmi a tráví spoustu času na ulicích. Adriano se z italského fotbalového mistra v roce 2010 stal členem gangu během pouhých šesti let.

zdroj: MSN, Titulní obrázek: Pixabay.com/daway