Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

LAMAX MusiCan1: Stylová, perfektně hrající a do ruky padnoucí „plechovka“

Značka LAMAX je známa nejen svými akčními nebo auto kamerami, ale také inteligentní elektronikou, ale zejména bezdrátovými audio zařízení pro různé příležitosti. Nás zaujala novinka, která je určena především pro zábavu pod širým nebem a všem, co jsou duchem mladí a chtějí být cool.

Přenosný bluetooth reproduktor LAMAX MusiCan1 má tvar oblíbené plechovky, jak už ostatně jeho víceznačný název napovídá, a která je doplněna o praktický držák. Hravá konstrukce z hlediska materiálů kombinuje gumu a kov a už na první pohled je zřejmé, že je určená pro vaše outdoor aktivity.  Lehký reproduktor při přenášení v batohu či tašce prakticky ani neucítíte, je navíc opatřen certifikací IPX4, jež dokládá odolnost vůči přívalovému dešti i stříkající vodě, takže dilema zda vzít nebo nevzít tohoto společníka na vandr do lesa či vodácký výlet, úplně odpadá.

K dispozici jsou hned dvě barevná provedení, z nichž jedno typicky pro značku kombinuje černou a tyrkysovou, to druhé pak černou a tmavě šedou, respektive antracitovou. Reproduktor, který je součástí řady LAMAX Beat nabízí ovládání přímo na svém těle, ale i prostřednictvím smartphonu. Ten s repráčkem propojíte buďto skrze bezdrátovou technologii Bluetooth 4.2 s dosahem až deseti metrů, nebo klasicky přes 3,5mm audio jack – pokud tedy váš chytrý telefon ještě stále disponuje příslušnou zdířkou. LAMAX MusiCan1 každopádně ano.

Přehrávat lze obsah nejen z USB disku nebo microSD karty, ale také z FM rádia, pro nějž reproduktor nabízí podporu. Integrovaný tuner si navíc pamatuje i dříve poslouchané stanice, takže je pokaždé nemusíte ladit znovu.

LAMAX MusiCan1 využívá dvojici měničů s průměrem 50 mm o výkonu 2 x 6 wattů a také baterii s kapacitou 1 200 mAh, která na jedno nabití vydrží hrát až osm hodin. Prostřednictvím micro USB kabelu baterii dobijete za dvě až tři hodiny při 5 V / 2,1 A. Kromě toho v balení naleznete ještě audio kabel ukončený 3,5mm jackem.

Samozřejmostí je, stejně jako u jiných modelů této značky, možnost použití reproduktoru jako handsfree, a to díky integrovanému mikrofonu.

Reproduktor LAMAX MusiCan1 zaujme na první pohled především designem, ale hned po spuštění vás potěší hutné basy a prostorový zvuk.  Velkou výhodou je také robustní pogumovaný design a související voděodolnost dle standardu IPX4, což zajišťuje bezproblémovou možnost použití jak na výletech, tak třeba na zahradních večírcích na terase. Další informace o tomto přenosném reproduktoru, za který zaplatíte dle srovnávače Heureka.cz aktuálně slušných 1 190 Kč, si můžete najít zde: https://beat.LAMAX-electronics.com/cz/musican1/.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *