Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Lékař vyšetřil tisíce lidí, kteří se ocitli na pokraji smrti. Myslí si, že existuje posmrtný život?

Dr. Jeffrey Long začal před téměř 40 lety zkoumat lidi, kteří prožili okamžiky blízké smrti. Tento výzkum vedl k několika odhalením a poskytl muži odpověď na otázku, zda existuje posmrtný život.

Jak uvádí server Insider, mezi takové odborníky patří i doktor Jeffrey Long, jehož studium lidí popisujících zážitky blízké smrti změnilo jeho chápání posmrtného života.

Long pracoval několik desetiletí jako radiační onkolog v nemocnici v americkém Kentucky. V 80. letech se však lékař dostal k vědeckému časopisu Journal of the American Medical Association, který obsahoval článek popisující zážitky blízké smrti. Tato studie ho navzdory jeho neznalosti v oboru natolik zaujala, že se rozhodl tyto případy sám prozkoumat.

Onkolog tedy založil Nadaci pro výzkum zážitků blízké smrti a začal shromažďovat příběhy lidí, kteří je zažili. Ačkoli zpočátku zkoumal tyto případy jako skeptik, nakonec našel důkazy, které ho přesvědčily, že posmrtný život skutečně existuje. “Žádné dva zážitky nejsou stejné. Ale když jsem jich studoval tisíce, viděl jsem shodný vzorec událostí,” řekl.

Lékař tvrdí, že asi 45 % lidí, kteří popsali tyto děsivé okamžiky, pocítilo to, co nazývá mimotělní zkušeností. Jedná se o jev, při kterém se jejich vědomí oddělí od fyzického těla a obvykle se nad nimi vznáší. “Dotyčný vidí a slyší, co se kolem něj děje. Lidé však také říkají, že jsou přeneseni do jiné sféry. Mnozí procházejí tunelem a vidí jasné světlo. Pak je vítají zemřelí příbuzní, včetně domácích zvířat, která jsou v nejlepších letech,” řekl Long.

zdroj: Insider, Titulní obrázek: Pixabay.com/Simedblack