Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Mrazivá teorie vysvětluje, proč jsme ve vesmíru sami

Proč jsme ale do dnešního dne neobjevili žádné známky potenciálního života ve vesmíru? Vysvětlit, proč tomu tak je, nebo kde všude by mohly být mimozemské civilizace, které by se alespoň hypoteticky měly nacházet všude kolem nás, se pokoušejí odborníci z celého světa již desítky let.

Jak víte, všechny snahy o vysvětlení Fermiho paradoxu zůstávají marné. Fermiho paradox popisuje dosud nevysvětlený vztah mezi zdánlivě prázdným vesmírem bez mimozemského života a předpokladem, že by se nekonečný vesmír měl hemžit mimozemskými civilizacemi.

Fermi poukázal na zajímavý paradox – přestože je vesmír relativně starý, neobjevili jsme v Mléčné dráze žádné zřetelné stopy po mimozemské civilizaci. Nemáme žádné zjevné známky raketové technologie ani rádiového vysílání, které bychom očekávali, kdyby se v okolí vyskytovaly vyspělé mimozemské civilizace.

Pro odhad počtu mimozemských civilizací zformuloval Frank Drake Drakeovu rovnici. Ta nám umožňuje pomocí odhadů přibližně vypočítat počet mimozemských civilizací ve vesmíru. Výsledek velmi závisí na vstupních předpokladech a výsledná čísla se liší podle toho, zda ji použili optimisté nebo pesimisté.

zdroj: Frontech, Wikipedia, Titulný obrázek: Pixabay.com/Kanenori