Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nalaďte váš interiér na tu správnou notu

Abyste se v interiéru cítili dobře, hrají důležitou roli nejrůznější doplňky, mezi nimi také osvětlení. Světlo je pro naši existenci nesmírné důležité, běžně jej ani nevnímáme, ale bez světla bychom ztratili životní elán a také pohodlí. Chceme-li interiéru dodat dostatek světla, můžeme vybírat z mnoha typů osvětlení. Jednotlivé typy se liší umístěním, materiálem, velikostí i barevným provedením. Důležité je stanovit, jaké bude hlavní svítidlo a zda je potřeba do interiéru zařadit i nějaká doplňková.

Moderní a estetické

Velmi populární jsou například vertikální světelné panely, které mohou v místnosti vymezit zóny. Obvykle se tento typ svítidla využívá v obývacím pokoji, kde se mimo posezení nachází i pracovna, relaxační kout nebo jídelna. Při svícení vytváří zajímavé světelné efekty, které navíc vzbuzují v člověku velmi příjemné pocity a dotváří celkovou atmosféru v místnosti. Doplňková světla slouží zároveň i jako jeden z interiérových dekorativních prvků. Může se jednat o samostatně stojící sloupky či lampy, které opět dotváří příjemnou atmosféru nebo pomáhají orientaci v místnosti.

Vysoce moderním až luxusním doplňkovým osvětlením jsou LED samolepicí pásky, které mohou být dodávány včetně dálkového ovládání, díky kterému můžete měnit barvy svícení, volit intenzitu světla a různě jej programovat například efektem blikání nebo prolínání barev v různých časových intervalech. Uklidňující atmosféru vzbuzuje především tlumené světlo, nikoli příliš ostré, pro útulně působící interiér jsou hodná svítidla se světelnými zdroji svítícími teplou bílou barvou, v případě LED pásků si potom sami zvolíte barvy, které vás nejvíce uklidňují.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *