Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Několik důvodů, proč si pořídit slepice

Trend udržitelnosti láká stále více rodin. Nyní se nad pořízením slepic rozmýšlejí i ti, kdo mají malé zahrádky. A není se čemu divit – slepice jsou nenáročné a za péči se vám odmění zdravými domácími vajíčky. Proč byste je měli mít i vy?

1. Zdravý životní styl

Pořiďte si pár slepic a zásobujte svou rodinu kvalitními potravinami. Řeknete tak jasné NE klecovým chovům a překupníkům s vejci ze zahraničí. Budete mít jistotu, že potravina, kterou konzumujete, pochází od zvířat, o které je dobře postaráno.

2. Čerstvá vejce každý den

Když jednou ochutnáte farmářské vejce, již nebudete cesty zpět. Nadýchané buchty se žloutky žluté až oranžové barvy vás přesvědčí o kvalitě vaší stravy každý den.

3. Vaše zahrada zaplesá

V místech, kde se slepice nebudou procházet, využijte jejich trus jako cenné hnojivo. Zatímco dnes pro skleník a zahrádku kupujete drahá hnojiva s dusíkem, slepice vám je poskytnou zadarmo.

4. Nepotřebují složitou péči

Slepice je šťastná, když má přístup k vodě a k zrní s minerály. Zbožňuje trávu ze sekačky, nepohrdne ani zbytky zeleniny z kuchyně. O otvírání a zavírání slepičího domku se vám postará časovač a čerstvou vodu zajistíte pomocí pohodlné napáječky. Přebytek vajec navíc můžete prodat sousedům a slepice si tak vydělají na své zrní.

5. Děti je milují

Asi si pamatujete na své dětství, kdy jste se setkali se slepicemi. Díky tomu, že si je pořídíte, budete děti učit základní péči o domácí mazlíčky. Naučí se nebát se drůbeže a pokud si pořídíte i kohoutka, budete se každé jaro radovat s kuřátek.

Slepice se opět vracejí na zahrady a zahrádky našich domovů. A není divu – péče o ně je snadná, radost z domácích vajec obrovská.

Zdroj: www.thehappychickencoop.com. Náhledový obrázek: Pixabay.com/Pexels