Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Omezte masné výrobky, zaměřte se na hmyzí bílkoviny! Společnost LIDL připravuje velkou novinku

Velký reset! Lidl, velký evropský řetězec s potravinami, se bude snažit snížit množství masných výrobků prodávaných ve svých prodejnách ve prospěch „alternativních“ zdrojů bílkovin, aby podpořil globální ekologickou agendu.

Ředitel nákupu společnosti Lidl pro německý trh Christoph Graf tento týden na berlínské akci „Zelený týden“ uvedl, že diskontní supermarkety se budou snažit opustit prodej masa, protože „druhá planeta neexistuje“.

V komentáři, který přinesl německý časopis Der Spiegel, šéf potravinářského řetězce uvedl, že k uspokojení potřeb světové populace je třeba snížit spotřebu masa na Západě.

I když Graf tvrdí, že rozhodnutí vyřadit maso by nemělo být chápáno jako snaha diktovat zákazníkům, jak mají žít, doufá, že se mu podaří „motivovat“ zákazníky, aby kupovali více rostlinných bílkovin.

Závazky šéfa potravinářského řetězce týkající se mravenců uvítala aktivistická skupina Greenpeace, jejíž členka Christiane Huxdorffová uvedla: „Lidl rozpoznal příznaky doby a skutečně přebírá odpovědnost za výrobky prodávané ve svých prodejnách.“

Aktivista Greenpeace dále uvedl, že tento krok by měl být spojen s opatřením německé vlády dotovat vegetariánské potraviny. „Pokud by ovoce a zelenina byly osvobozeny od DPH, měla by strava s menším množstvím živočišných potravin také pozitivní dopad na peněženku,“ řekla.

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: Der Spiegel, Titulní obrázek: Pixabay.com/susannp4