Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Policie v Miami reaguje na hlášení o výskytu mimozemšťana v ulicích

Několik dní poté, co se na sociálních sítích rozšířila tvrzení, že na Floridě přistáli mimozemšťané, miamská policie tyto fámy odmítla s tím, že „žádní mimozemšťané, UFO ani ET neexistují“.

Policie ukončila spekulace: „Žádní mimozemšťané, UFO ani ET. Žádná letiště nebyla uzavřena. Nedošlo k žádným výpadkům elektřiny.“

Fámy začaly, když se na internetu objevilo video, které údajně ukazovalo obrovskou postavu kráčející před Bayside Marketplace, nákupním centrem v centru Miami, zatímco ji obklopovaly desítky policejních křižníků s blikajícími světly.

Policie však tvrdí, že rozmazané záběry zblízka, které byly pořízeny z několika pater nad sebou, vůbec nejsou nadpozemské.

„Je to stín kráčející osoby. Když se podíváte na začátek klipu, můžete vidět osobu ve spodní části stínu,“ uvedl v prohlášení policista Michael Vega, informoval deník The New York Post.

„Kdyby tam byl nějaký tvor, já a další policisté bychom měli vytaženou pistoli, pušku a brokovnici, zatímco bychom se schovávali za svými auty,“ dodal.

V pondělí večer se na tržnici Bayside Marketplace v centru Miami sjelo přes šedesát policejních vozidel, aby rozehnali rvačku mezi skupinou teenagerů, kteří po sobě v nákupním centru pod širým nebem údajně házeli pyrotechniku.

Místní stanice WPLG-TV uvedla, že v souvislosti s incidentem byli zadrženi čtyři mladiství. Podle zprávy o zatčení teenageři „vyvolávali paniku“ a „způsobovali výtržnosti uvnitř obchodního centra“.

Mezitím několik lidí ve 20:30 místního času kontaktovalo tísňovou linku 911 a nahlásilo, že se domnívají, že jde o výstřely, ale ve skutečnosti šlo o hlasitou pyrotechniku. To vedlo k příjezdu desítek policistů do dvoupatrového obchodního centra na adrese 401 Biscayne Blvd.

Silné nasazení policie při řešení případu vyvolalo podezření mezi uživateli sociálních sítí. Ti, kteří analyzovali záběry z incidentu v miamském obchodním centru, si vytvořili teorii, že skutečnou příčinou narušení pořádku byl mimozemský „tvor“.

Policie však později informovala, že skutečným důvodem její masivní přítomnosti v obchodním centru byla reakce na hlášení, že se v obchodním centru pere více než 50 mladistvých pravděpodobně ozbrojených tyčemi.

Po incidentu někteří na sociálních sítích uvedli, že okolní letiště byla uzavřena, zatímco jiní uvedli, že jim vypadla Wi-Fi nebo elektřina. Miamská policie později ověřila, že všechna tato tvrzení byla nepravdivá.

Desetimetroví mimozemšťané/tvory (zachycené na kameru?) stříleli uvnitř i vně Miami Mall, média mlčí, policisté to kryjí s tím, že se děti praly s pyrotechnikou, přesto všechna ta policejní auta, & letecký provoz se tu noc zastavil kromě černých vojenských vrtulníků… a žádné mediální pokrytí,“ napsal jeden z uživatelů na X.

zdroj: ac24, Titulní obrázek: Pixabay.com/ErikTanghe