Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Polské Maledivy: tip na dovolenou dvě hodiny od Brna

Jednou z nejkrásnějších částí Slezského vojvodství je Park Gródek. Nachází se v Jaworzně, v klidné a zelené oblasti. Ačkoli název obsahuje slovo park, je to vlastně botanická zahradaarboretum. Stará se o ni Slezská botanická zahrada.

Slezské vojvodství je jeden ze šestnácti vyšších územních samosprávných celků Polska zřízených při správní reformě v roce 1998. Nachází se na jihu země u hranic s Českou republikou a Slovenskem. Hlavním městem jsou Katovice.

Turisté z celého Polska i ze zahraničí sem přijíždějí na výlety. Jsou uchváceni atmosférou tohoto místa. Park Gródek byl oslavován jako polské Chorvatsko a polské Maledivy. Všichni jsou ohromeni strmými útesy nad azurovou vodou. V loňské sezóně zde byl často nedostatek vody. Při procházce po krásném pobřeží s altány nebyla žádná voda, což mírně kazilo magický účinek tohoto místa. Letos na jaře je tu opět hodně vody – dost na to, aby byly plošiny pod vodou. To dodává místu další kouzlo.

V parku Gródek je několik turistických tras. Mnoho lidí zde jezdí na kolech a kolečkových bruslích. Obvykle je zde ticho klid, takže si můžete odpočinout od shonu města. Kolem je mnoho krásných rostlin, keřů a stromů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, kteří na místě radostně zpívají.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: https://gloswielkopolski.pl/. Náhledový obrázek: WiktorPilot/Wikimedia Commons