Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Potřebujete po Vánocích dovolenou? Tohle jsou nejlepší únorové pobyty pro vás. Například Tromsö v Norsku

Známý britský časopis The Times vybral několik ideálních destinací pro únorovou dovolenou.

Galle na Srí Lance

Na plážích atraktivní Srí-Lanky je v lednu skutečně ideální počasí, měli byste se zde vyhnout dešťům a na jihozápadním pobřeží si užijete nejvíce slunečních paprsků. Pokud se dokážete vzdát plážové idylky ve stínu kokosových palem na zlatavém písku, město Galle vás okouzlí také zajímavým historickým dědictvím sahajícím až do dob holandské a portugalské říše. Skvělé pláže jsou vzdálené pouhých deset kilometrů.

Tromsö, Norsko

Z úplně jiného cestovatelského soudku je dobrodružství, které můžete zažít v norském městě Tromsö. Nachází se daleko za polárním kruhem a je ideálním místem pro lednový “lov” polární záře. Chcete-li zažít skutečně autentický severský zážitek, ubytujte se v nedalekém Karasjoku v teplých srubech Engholm Husky Design Lodge, kde na místní farmě žije přes padesát psů. Nebo si chcete vyzkoušet rybaření pod ledem?

Západní Kapsko, Jihoafrická republika

Provincie v jihozápadní části Jihoafrické republiky je nádherný kus země, kde se stýkají dva oceány, a v lednu se koupe v magickém zimním slunci. Na jižním cípu Afriky je právě na začátku roku obzvlášť příjemné počasí. Užijte si místní fantastické pláže, ochutnejte nejlepší jihoafrická vína, zažijte výhled ze Stolové hory a obdivujte krásu a jedinečnou atmosféru Kapského Města.

Arlberg, Rakousko

Pokud jste už sjeli všechny naše sjezdovky a máte i v lednu chuť na pořádnou lyžovačku, zkuste rakouský Arlberg. Po novoročních svátcích se zde určitě budou tvořit menší fronty na vleky a lanovky. Arlberg je oblast dlouhá přes 14 kilometrů, která spojuje několik atraktivních lyžařských středisek – St. Anton, Lech, Zurs… Najdete zde mnoho útulných srubů a penzionů v tradičním stylu se skvělou rakouskou kuchyní a pohostinností.

Zdroj: Wikimedia Commons / Bubeníček family, CC BY-SA 4.0

Autor: Stanislav M., zdroj: The Times, Titulní obrázek: Wikimedia Commons / Svein-Magne Tunli – tunliweb.no, CC BY-SA 4.0, Tromsö na fotce