Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Příběh cestovatele v čase z roku 1954 ohromil svět: Tohle je pravda

Historie je plná záhad, které se točí kolem údajných cestovatelů v čase. Ti často tvrdili, že pocházejí z paralelních dimenzí. V roce 2006 se jeden z nich objevil v ukrajinském Kyjevě. Podle vlastních slov přišel z minulosti a nenabídl žádné další vysvětlení. Další ze záhad se týká muže, který údajně přišel z neexistující země Taured, a tedy z paralelního vesmíru. Vypráví se, že v červenci 1954 na letiště Haneda, známé také jako tokijské mezinárodní letiště, dorazil muž kavkazského původu s plnovousem. Když bezpečnostní pracovníci pojali podezření ohledně jeho totožnosti, zjistili při pasové kontrole, že pochází ze země Taured.

Toto místo však ve skutečnosti neexistuje. Muž nicméně uvedl, že země existuje již více než tisíc let, a poté ukázal na Andorru na mapě. V nastalém zmatku byl muž odvezen do hotelu a ubytován. Vstupní dveře do pokoje hlídali dva strážní.

Ačkoli mnoho lidí věří, že se jedná o skutečného cestovatele v čase, skutečnost je taková, že pravda, která se za tímto příběhem skrývá, je mnohem prozaičtější. Jak uvádí server Snopes, příběh je značně přikrášlenou a fantastickou verzí mnohem méně senzační skutečné události. Příběh byl pravděpodobně inspirován skutečnou postavou Johna Allena Kuchara Zegruse, který v roce 1959 předložil falešný pas státu Tuarid a byl kvůli tomu v Japonsku zatčen. Ačkoli nejsou známy žádné další podrobnosti, předpokládá se, že tento muž použil falešný pas k cestování po Blízkém východě.

zdroj fotka: Pixabay.com/lazarosv