Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Sportování je největším bojovníkem proti stresu

Mnozí hledají v současné hektické době odpověď na otázku, jak si zpříjemnit život, jak se zbavit napětí a stresu, ale zároveň udělat něco pro své zdraví. Většina lidí touží po přirozené rovnováze, ráno se chce vzbudit s elánem a do nového dne vykročit optimisticky s plnou energií. Jak toho však dosáhnout?

Jak najít v životě rovnováhu? Pro nastolení fyzické a psychické rovnováhy je zapotřebí přizpůsobit životní styl, životosprávu a stravu dané roční době. Je důležité věnovat pozornost svému tělu a dopřát mu nejen kvalitní výživu a dostatek tekutin, vitamínů, ale také dostatek spánku a pohybu. Při rekreačním sportování se však nejedná jen a pouze o dosahování dobrých sportovních výkonů. Zimní rekreační sporty jsou zejména o zábavě. O radosti z přírody a pohybu, o eliminaci stresu, o upevňování rodinných a přátelských vztahů a především také zdraví.

Víte které zimní sporty jsou nejpopulárnější?

Skvělý způsob, jak získat životní rovnováhu a upevnit si své zdraví, je sportování. Mezi nejpopulárnější zimní sporty patří zimní turistika, lyžování, snowboarding, sáňkování a bruslení. Všechny tyto sporty nabízejí úžasné sportovní vyžití, aktivní odpočinek, který vám zlepší náladu, a to všechno ještě umocní pobyt v krásné přírodě. Zřejmě i proto má lyžování stále více svých příznivců. Každý fanoušek běžeckého i sjezdového lyžování však potřebuje ke svému hobby kvalitní sportovní výstroj – lyže, lyžáky, hole a také vhodné ochranné prvky – lyžařské brýle, přilbu a samozřejmě dobře zvolené sportovní oděvy, aby mohl sportovat s požitkem a s radostí i v nulových či v minusových teplotách. Velmi důležité jsou pro každého lyžaře, který se chce cítit na svahu opravdu bezpečně – chrániče zad. Měkké chrániče se snadno přizpůsobují tvarům těla a jsou poměrně lehké. Tvrdé chrániče se skládají ze dvou vrstev – vnější vrstvu tvoří plast a spodní vrstva se skládá z měkčích materiálů.

Vyberte si to správné zimní sportovní oblečení

Podle jakého klíče vybírat lyžařské oblečení? Oblečení na běžky, na sjezdové lyžování a na snowboarding se od sebe příliš neliší. Spodní oblečení sportovce má být ideálně z funkčních materiálů – polyamid, polyester, acryl a lycra, svrchní oděvy musí být zateplené, nepromokavé a prodyšné. Pánské i dámské lyžařské bundy by měly mít vodní sloupec ideálně kolem 5000 milimetrů, aby sportovci poskytly dobrou ochranu před vodou a zimou i po delším lyžování. Vlastnosti oblečení poznáte buď díky štítkům na oděvech, kde se od výrobce dozvíte důležité informace o materiálu nebo si při výběru svršků můžete v obchodě nechat poradit od vyškolených prodejců. Lyžařské větrovky i oteplovačky je lepší volit s certifikátem, který je zárukou, že lyžař je chráněn nejen před vlhkem, ale také před celodenním sněžením a mrazem. Teď už to všechno víte, no tak hurá na svah. 🙂

fotka zdroj: dreamstime.com