Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

UFO mohou být důkazem “kryptopozemšťanů”, informuje nová studie

Nová studie předložila názor, že UFO jsou pilotována tajnůstkářskými, vysoce vyspělými pozemskými bytostmi. Představa, že UFO mohou být důkazem návštěvníků z vesmíru, není jistě nic nového, ale existuje další potenciální vysvětlení fenoménu UFO, které je mnohem méně rozšířené.

Tato teorie, která je předmětem nové studie výzkumníků z Harvardu a Montana Technological University, naznačuje, že UFO jsou pilotována takzvanými kryptopozemšťany – což je v podstatě rasa vysoce vyspělých bytostí, které jsou ve skutečnosti spíše ze Země než z vesmíru.

Tyto bytosti údajně existují stejně dlouho jako samotná lidská civilizace a skrývají se na nepřístupných místech, jako jsou sopky, na dně moří nebo dokonce na Měsíci.

Název “kryptopozemšťan” naznačuje, že stejně jako Lochnesská příšera a Bigfoot se jedná o “kryptidy” – entity, které jsou vědě neznámé a které zůstávají skryty zrakům a vyhýbají se objevení.

Podle autorů studie existuje 10% šance, že tato teorie je pravdivá.

Přiznávají však také, že celý nápad je trochu těžko prodejný.

“Ačkoli většina vědců bude na tuto myšlenku pravděpodobně pohlížet skepticky, povaha některých UAP je taková, že tvrdíme, že tato možnost by neměla být šmahem zavrhována,” napsali autoři.

Jak se však věci mají, neexistuje mnoho důkazů, které by podporovaly myšlenku, že existuje rasa superinteligentních humanoidů žijících na Zemi, kteří létají v UFO.

Autor: Stanislav M., zdroj: IFL Science, Titulní obrázek: Pixabay.com / Pawel86