Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhada průzkumného letu RAF z roku 1942, při kterém byl spatřen obr

V prosinci 1942 prý posádka průzkumného letu RAF 300 vyfotila bytost nepředstavitelných rozměrů, někteří dokonce označují tento snímek za jeden z nejlepších důkazů, že obři existují nebo v minulosti existovali. Pravda, která se za snímkem skrývá, se však od příběhu, který si mnozí vyprávěli, značně liší.

Pokud budeme trochu pátrat, najdeme nespočet zpráv, knih a odkazů, které poukazují na možnost, že tyto “mytologické” bytosti byly skutečné.

Dokonce i Bible naznačuje, že tyto bytosti mohly být skutečné.

“V oněch dnech byli na zemi obři; a také potom, když synové Boží vstoupili k dcerám lidským a ony jim porodily děti, stali se z nich staří mocní muži, muži proslulí.” – Genesis 6:4

Jeden z nejlepších důkazů podporujících údajnou existenci obrů byl pořízen v roce 1988, kdy jeden z předních evropských deníků Bild zveřejnil snímky 38 centimetrů dlouhého prstu. Objev vyvolal řadu otázek a byl rychle označen za podvrh, přestože důkazy ukazovaly jiným směrem.

Další důkazy byly údajně objeveny v Africe.

Fascinující, obrovská stopa byla objevena před více než sto lety, když na ni v roce 1912 narazil lovec Stoffel Coetzee při lovu v této oblasti. Žulový blok, v němž se stopa nachází, lze označit za “fenokrystickou” žulu neboli hrubozrnnou porfyrickou žulu, která prošla mnoha fázemi ochlazování, až skončila v dnešní podobě.

Obrázek, který mnohé lidi zmátl a přesvědčil je, že obři jsou skuteční, je záběr z filmu Lovec trollů. Je to možná jeden z nejlepších důkazů, jak ukazuje, jak snadné je manipulovat se snímky a vytvářet propracované mystifikace.

Uživatel Redditu junglist313 vlastně vysvětluje, jaký zmatek obrázek vyvolal:

“Omlouvám se, že to musím všem oznámit, ale tohle je stoprocentní podvrh. Mám podezření, že je to dílo Lucy Reynoldsové, ale v tuto chvíli to nemohu potvrdit. Co ale potvrdit můžu, je toto: Tento obrázek jsem převzal z filmu Lovec trollů a dokonale se shoduje s touto fotografií. Zde je animace, kterou jsem vytvořil pro další ilustraci. Jsem z toho trochu smutný, protože jsem se chtěl o tomto příběhu dozvědět víc, chci tomu věřit!”

Trailer Troll Hunter:

I když věříme, že na Zemi existuje více záhad, než jsme si kdy mysleli, tento obrázek mezi ně nepatří a jen dokazuje, že v dnešní době je vytvoření hoaxu hračka.

Autor: Petr V., Zdroj: Ancient Code, Titulní obrázek: Wikimedia Commons / Public Domain, John Bauer