Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Umělá inteligence předpovídá budoucnost Evropy. Do roku 2100 obsadí Rakousko Slovensko

Umělá inteligence si myslí, že do roku 2100 obsadí naše slovenské sousedy Rakousko a společně budou následně tvořit jeden státní útvar s názvem Rakousko-Slovensko. Tato předpověď se objevila na instagramovém účtu Amazing Maps, který spravuje 18letý nadšenec z Bulharska. Jako první na mapu upozornilo Živé.sk.

Velké změny nepostihly jen Slovensko, které se stane součástí Rakouska. I když země jako Francie, Německo či Itálie zůstanou bez větších změn, Polsko se z mapy vytratí a místo „Evropské aliance“ nebude patřit do žádné evropské komunity. 

Namísto trojice pobaltských států vznikne velká Lotyšská říše, z Rumunska se stane „Rubmunsko“, Ukrajina zůstane pohlcena v nespecifikované černé mase společně s Polskem, Běloruskem i Ruskem. Nizozemsko, Belgie a Lucembursko se sjednotí do státního útvaru s názvem Bene, odvozeným z pojmenování Benelux.

Na jihu se znovu vytvoří Jugoslávie, která bude překvapivě propojena s Dánskem na severu, a Bulharsko se spojí s Řeckem do jednoho velkého státu.

Samozřejmě, mapu vytvořila umělá inteligence, jejíž kreativní schopnosti jsou do značné míry omezené, a tak případné geopolitické dělení a spojování zemí není třeba brát příliš vážně, napsal slovenský Refresher.sk.

Autor: Petra T., zdroj: Refresher, Zive, Titulní obrázek: Pixabay.com/WikiImages