Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Ze zvěrstev nacistického velitele se zvedá žaludek: Jeho sadismus děsil i vojáky SS

Nacistický velitel Oskar Dirlewanger vedl jednotku vrahů a násilníků. Jejich činy byly tak brutální, že vyčnívají nad ostatní zločiny barbarského nacistického režimu. Britský vojenský historik Mark Felton shromáždil z archivů několik faktů, které ukazují zvrácenost tohoto muže, který byl jen několik let před začátkem války odsouzen za pedofilii a krátce poté se stal důstojníkem SS.

V roce 1934 byl uvězněn za znásilnění třináctileté dívky. “Je to psychicky labilní, násilnický fanatik a alkoholik, který měl sklony k násilí pod vlivem drog,” stálo v hlášení nacistické policie. Během války muži ze Sturmbrigade SS-Dirlewanger zavraždili desítky tisíc civilistů, upalovali je zaživa a napichovali batolata a malé děti na bajonety. Mezi Dirlewangerovy sadistické činy patřilo i svlékání a bičování židovských vězeňkyň, kterým pak píchal injekce se strychninem, aby se mohl pobaveně dívat, jak umírají. Historik Mark Felton popisuje tyto činy jako “absolutní ztělesnění zla, kterému velel násilnický sexuální sadista a které měli problém přijmout i někteří nacisté”.

Dirlewanger se narodil v roce 1895, za první světové války sloužil jako důstojník pěchoty a byl vyznamenán Železným křížem.

Jeho odsouzení za znásilnění a další zločiny ho přivedlo do tábora Welzheim, kde byli drženi sexuální delikventi. Díky intervenci přítele z války, který byl vysokým představitelem SS, se však dostal na svobodu. Následně sloužil v německých jednotkách bojujících na straně generála Franca ve španělské občanské válce v letech 1936-39. Po vypuknutí druhé světové války se dobrovolně přihlásil do SS, kde byl vybrán, aby vedl jednotku složenou z bývalých pytláků.

Postup brigády v oblasti polského města Lublin vedl ke stížnostem místních nacistů a Dirlewangerové byli převeleni na území dnešního Běloruska. V srpnu 1942 tato jednotka zavraždila 8350 Židů v ghettu Baranoviči, což vedlo k oficiálnímu vyšetřování SS. Rozsah jejich činnosti přiměl jednoho člena SS k sepsání stížnosti, v níž uvedl, že pokud “tato banda zločinců do týdne nezmizí z Generální správy, sám je zatkne”. Felton na YouTube popisuje, jak jednotka záměrně verbovala muže odsouzené za velmi závažné zločiny, včetně sociopatů, psychopatů a deviantů všeho druhu, muže, kteří by za normálních okolností byli popraveni nebo alespoň uvězněni státem.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: topky, prospector, Titulní obrázek: Pixabay.com/kalhh